Öğrenci Kariyeri Banner

2019 Eylül Ayının En Çok İndirilen Uygulaması Hangisi? İşte Cevaplar

2019 Eylül Ayının En Çok İndirilen Uygulaması Hangisi? İşte Cevaplar
Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte pek çok sosyal medya platformu hayatımıza girdi. Bu platformlar kimi zaman daha dar bir alana hizmet etseler de kimi platformlar fotoğraf, video, durum paylaşımı gibi pek çok farklı unsuru bir arada bulunduruyor. Ancak bir sosyal medya platformunun popülaritesi her zaman neler içerdiğine bakmıyor. Bazen fazlasıyla basit platformlar, kısa bir süre içerisinde müthiş bir popülarite yakalayabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde  hem Android hem de iOS platformlarında, eylül ayının en popüler sosyal medya platformları belli oldu. Yapılan belirlemelere göre eylül, son dönemlerin en popüler sosyal medya platformlarından "TikTok"un ayı oldu. Kullanıcılar, eylül ayında en çok TikTok'u indirdiler. TikTok'un sadece eylül ayındaki indirilme sayısı 60 milyon olurken, bu sayının yüzde 44 kadarını Hindistan sağladı.

TikTok uygulamasını takip eden sosyal medya platformu ise Facebook oldu. Facebook'un Android ve iOS uygulamaları eylül ayı içerisinde 50.5 milyon kez indirildi. Facebook indirmelerinin çoğunluğu da benzer bir şekilde Hindistan'dan yapıldı. Hindistanlı kullanıcılar, 50.5 milyon indirme sayısının yüzde 23'ünü tek başlarına yaptılar. Hindistan'ı Endonezya takip etti. Endonezya, eylül ayındaki Facebook indirmelerinin yüzde 11'ini tek başına sağladı.app

TikTok ve Facebook'u; Instagram, Likee ve Snapchat takip ediyor. Likee uygulaması, TikTok'la neredeyse aynı uygulama olmasına rağmen daha farklı kamera efektleri sunuyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken uygulama, Snapchat oluyor. Her kullanıcının bildiği gibi Snapchat, bir süredir eski popülaritesini yitirmiş durumda ancak geliştirici ekip, uygulamaya bir dizi yeni özellik ekleyerek eski popülaritesini kazanmaya çalışıyor. Görünen o ki yapılan çalışmalar, işe yaramaya başlamış durumda.

App Store kullanıcıları TikTok'tan sonra en çok Instagram'ı ardından da Facebook, Snapchat, Twitter, Pinterest WeChat, QQ Linkedln ve Discord'u indirirken, Android kullanıcıları TikTok'tan sonra Facebook, Likee, Instagram, Snapchat, Helo, HAGO, Twitter, Pinterest ve BIGO LIVE uygulamalarını indirdiler. Android ekosisteminin genişliği, eylül ayında en çok indirilen sosyal medya uygulamaları genel listesinde daha belirleyici oldu. Buna göre kullanıcılar toplamda en çok TikTok ve Facebook'tan sonra Instagram, Likee, Snapchat, Helo, Twitter, Pinterest, HAGO ve BIGO LIVE uygulamalarını indirdiler.

KAYNAK

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.