Silikon Vadisi Ödüllü ”Yıldızlı Projeler Yarışması” Başladı!

Bu sene Global IEEE içerisinde 2015 Darrel Chong Student Activity Award kapsamında 1 silver award ve 1 bronz award olmak üzere iki ödül birden kazanan IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 8.sini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması 15 Aralık 2015’te düzenlenecek lansmanla proje alımlarına başladı.

Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmaya geçtiğimiz 7 sene boyunca 103 üniversiteden toplamda 993 proje başvurusu yapılmış. Yıldızlı Projeler Yarışması 2016 döneminde de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini bekliyor.

56a7b778ae784912a863cc60

 

Yıldızlı Projeler de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek. İnsanlığa hizmet edecek ve ihtiyaçlara çözümler getiren en güzel projeler seçilerek, hayat bulması için desteklenecek.

[ad name=”Google Adsense”]

Kategoriler 

 • Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
 • Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları
 • Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları
 • Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları

23 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek final programında projelerin değerlendirmesini akademisyenler oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu yapacak. Ayrıca Final Günü’nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.

Yarışma Takvimi

 • Proje Başvurusu Alım Tarihi Başlangıcı: 15 Aralık 2015
 • Silikon Vadisi Özel Ödülü için Son Başvuru Tarihi 29 Şubat 2016
 • Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2016
 • Finalist Projelerin İlanı: 15 Mayıs 2016
 • Proje Yönetimi Eğitimi: 21-22 Mayıs 2016
 • Ödül Töreni ve Kokteyl: 23 Mayıs 2016

29 Şubat 2016 tarihine kadar Bilişim kategorisinde belirli sorulara cevap veren projelere Silikon Vadisi geçmişi olan kişilerden mentörlük desteği ve dünyanın teknoloji merkezi olarak değerlendirilen Silikon Vadisi’ne giderek yatırımcıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Ödüller

30 Nisan 2016 tarihine kadar başvuran tüm proje sahipleri bu ödülleri kazanma şansı yakalayacaktır.

 • YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi destek ve olanaklarını kullanarak sektör ihtiyaçlarına çözüm sunacak projelere prototip üretmeleri için prototip atölyesini kullanma hakkı.
 • Uygun görülen iş fikri veya projeler YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin sağlamış olduğu Ön Kuluçka Merkezi kullanmak hakkına sahip olacaklar. ( 6 aylık süre boyunca tüm giderlerinin karşılandığı ücretsiz ofis kullanım hakkı ve mentörlük desteği)
 • IBM desteğiyle bluemix(bulut bilişim altyapısı) kullanım hakkı.
 • 21-22 Mayıs 2016 tarihinde finalist projeler için planlanan Sunum Teknikleri ve Arge-İnovasyon eğitimi katılma hakkı.
 • Belli bir miktar para ödülü

Yarışmaya T.C. veya K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilmekte. Başvurular www.elektrikport.com/proje adresinden gerçekleşmekte.

kaynak

 

 

 

About Betül Koşaksız

Haliç Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisansının son senesinde olan bir iletişim aşığı. Öğrenci Kariyeri ailesinde kıdemli yazar :) İletişim için: betulkosaksiz@gmail.com

Betül Koşaksız

Haliç Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisansının son senesinde olan bir iletişim aşığı. Öğrenci Kariyeri ailesinde kıdemli yazar :) İletişim için: betulkosaksiz@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir