YouTube'da Dikkatinizi Çekecek Değişiklik!

Günümüzün en önemli sosyal ağlarından biri olan YouTube'da  artık abone sayıları tam olarak gösterilmeyecek.

Dünya'nın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube gerçek zamanlı abone görüntülenme biçiminde ciddi bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Teknoloji-medya haberleri ağı olan The Verge'ün haberine göre, Youtube'da yer alan kanalların gerçek zamanlı abone sayıları artık yuvarlak sayılarla ifade edilecek. Bu yeni durum içerik üreticilerinin ne kadar abone kazanıp kaybettiğini gösteren sitelerin işlevlerinde büyük bir etki yaratacaktır. Örneğin; Bir YouTuber'ın abone sayısı 10.500.000 ise insanlar bunu 10.000.000 olarak görecek. YouTube'da içerik üreticileri dışındaki kitle için çok önemli bir değişiklik gibi gözükmeyebilir.

YouTube ürün geliştirme ekibinin paylaştığı blog yazısına göre bu değişikliğin sebebinin 'Her yerde daha fazla tutarlılık sağlamak' olduğu belirtildi.Bazı kanalların buna sahip olduğunu ama YouTube tarafından bu sistemin daha düzenli hale getirilmek istendiği bildirildi.

youtube-_-

Bir YouTube sözcüsü tarafından Verge’e, YouTube’un API Hizmetlerine bağlı olan sitelerin “diğer yüzeylerle aynı artışlarla güncelleneceğini” belirtildi.Bu, Twitter’da YouTube’un değişikliklerinin “veri ekranımızı etkileyebileceğini” duyurdu. Aynı zamanda bu durum Social Blade gibi siteleri de içermektedir.

Bu değişiklik Felix'in “PewDiePie” Kjellberg , James Charles, Tati Westbrook, Jeffree Star gibi en önemli içerik üreticilerinin ve diğer bazı önemli isimlerin takipçiler tarafından abone sayılarındaki artış ve azalma konusunda alay edildiği ve baskı altına alınmaya başladığı bir dönemde ortaya çıktı.Bu abone artış ve azalmaları konusundaki takibin içerik üreticilerine karşı çevrim içi zorbalığa yol açtığı söylenebilir.

Diğer platformlarda bu konuyu değerlendirmektedir.Instagram, bir fotoğrafın beğeni sayısını göstermemeyi amaçlayan bir yenilik yapmayı değerlendirdiğini açıklamıştı.

Youtube tarafından yapılan bu değişiklik Ağustos ayından itibaren yürürlüğe girecek.

Kaynak

 

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.