Dünyanın İlk Cyborg Olimpiyatları 'Cybathlon' Başlıyor

Çok farklı bir olimpiyat izlemeye hazır olun... Engelliler için düzenlenen Paralimpik Oyunları uzun zamandır düzenleniyor. Ama yeni bir yarışma, teknolojinin nerede bittiği ve insanların nerede başladığı sorusunu tekrar gündeme taşıyabilir. Ekimde düzenlenecek 'Cybathlon', insanların, makinelerin desteği ile neler yapabildiğini ortaya koymak için düzenleniyor.

Engelliler için düzenlenen Paralimpik Oyunları uzun zamandır düzenleniyor. Ama yeni bir yarışma, teknolojinin nerede bittiği ve insanların nerede başladığı sorusunu tekrar gündeme taşıyabilir.

İsviçre, Dünya'nın ilk cyborg olimpiyat oyunlarına Ekim ayında ev sahipliği yapacak.

[ad name="Google Adsense"]


Yarışma, teknik programları ile tanınan ETH Zürich motor-sensory sistemler profesörü Robert Riener'in düşüncelerinden ortaya çıktıYarışma, teknik programları ile tanınan ETH Zürich motor-sensory sistemler profesörü Robert Riener'in düşüncelerinden ortaya çıktı
Cybathlon olarak anılan yarışma, teknik programları ile tanınan ETH Zürich motor-sensory sistemler profesörü Robert Riener'in düşüncelerinden ortaya çıkmış. Birkaç yıl önce Riener, Chicago'nun Sears Kulesi'ne tırmanmak için kullanılan hareketli bir bacak protezi hakkında okuduğu bir haberin ardından bu fikri geliştirmişti.


Etkinliğin amaçlarından biri de fiziksel engellere sahip olan kişilerin ihtiyaçlarına ve önlerindeki zorluklara dikkat çekmek
Etkinliğin amaçlarından biri de fiziksel engellere sahip olan kişilerin ihtiyaçlarına ve önlerindeki zorluklara dikkat çekmek
Ekim ayında düzenlenecek olan Cybathlon, insanların, makinelerin desteği ile neler yapabildiğini ortaya koymak için düzenleniyor.

Bu etkinliğin amaçlarından biri de fiziksel engellere sahip olan kişilerin ihtiyaçlarına ve önlerindeki zorluklara dikkat çekmek. Murphy, her bir yarışmacının "pilot" olarak tanımlanacağını ve yarışmanın merdiven tırmanmak veya kavanoz açmak gibi günlük zorlukları içereceğini söylüyor.


Diğer yarışmalara benzemiyorDiğer yarışmalara benzemiyor
 


Görevlerin ileri teknoloji cihazlar ve gelişmiş teknoloji ekipleri ile desteklenerek yapılacakları düşünülürse, bu yarışmanın şimdiye kadarki hiçbir yarışmaya benzemeyeceği rahatlıkla söylenebilir.
[ad name="HTML"]
Kaynak

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.