Çiçero ve Türk İşi Dondurma Filmleri, Londra'da

İngiltere'nin başkenti Londra'da  Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen 2. Londra Türk Filmleri Haftası'nda, Çiçero ve Türk İşi Dondurma, Sarı Sıcak, Yozgat Blues, Kardeşler, Halef,  Murtaza ve Yol Kenarı filmleri gösterimde yer alacak. Çiçero ve Türk İşi Dondurma, Regent Street Sineması’nda gösterilecek.

erdal-besikcioglu

Serdar Akar’ın yönetmenliğini yaptığı, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in başrollerini paylaştığı Çiçero İkinci Dünya Savaşı devam ederken savaşın seyrini değiştiren bir casusun hayatını anlatmaktadır.Çiçero Türkiye’nin ve Dünya devletlerinin de  geleceklerinin nasıl değiştiğini gözler önüne seriyor.  Çiçero , 26 Nisan Cuma günü izleyicisiyle buluşacak.

maxresdefault

Birinci Dünya Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan dondurmacı ve deveci iki Türk’ün hayatından ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan film tek istedikleri ülkelerine geri dönebilmek olan  2 arkadaşın yaşadıklarına odaklanmaktadır.  Can Ulkay’ın yönetmenliğini yaptığı  Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu’nun başrolde yer aldığı  Türk İşi Dondurma, 28 Nisan Pazar günü  gösterilecek. Türk İşi Dondurma filmi, filmin yönetmeni Can Ulkay’ın katılımıyla geçtiğimiz ay, Londra Türk Filmleri Haftası’nın ilk etkinliği olarak, sinema sektörünün temsilcileri ve basın mensuplarına gösterilmişti.

resized_7e044-d4aa3d8adnsphwjwwamd7yx

Ayrıntılı bilgi için TIK!

Bizler de dönem yapımı olan bu filmleri, izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Öğrenci Kariyeri tüm okuyucularına iyi seyirler diler...

 

Kaynak

Yazar

Öğrenci Kariyeri

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.