Almanya'da Burslu Okuma

Çağrı: Almanya'da "Siyasal Eğitim" Burs Programı

Almanya Yurttaşlık Egitimi Federal Ajansı (The German Federal Agency for Civic Education (BPB) ve Robert Bosch Vakfı'nın sağladığı Türkiye'den de genç profesyonellerin katılabileceği burs programı, Almanya'daki bir kurumda çalışma fırsatı ve katılımcıların kendi projelerini yürütmesine olanak, Avrupa'daki genç profesyonellerle ağ kurma imkanı sağlıyor.

Katılımcılar 10-12 hafta arasındaki bir zaman dilimi içerisinde Almanya'daki bir kurumda misafir olarak çalışacak, Almanya'daki çalışma arkadaşları ile bilrikte gelecek ortaklıklar için ağ kurma imkanı bulacakladır. Program kapsamında başlangıç, ara ve kapanış seminerleri olmak üzere 3 seminer gerçekleştirilecektir.


2014-2015 dönem başvuruları şuan açık olup, adaylar başvurularını 3 Haziran'a kadar yapabileceklerdir.

Burs Programı stajdan, seminere, konaklama, yol, seyahat, yemek ve sağlık masraflarından cep harçlığına kadar bir çok başlığı kapsamaktadır.

Yurttaşlık eğitimi alanında tam zamanlı ya da serbest çalışıyorsan, üniversite mezunuysan ya da bu alanda deneyimlerin varsa, bağımsız ve esnek çalışmak için uygunsan sen de başvuru yapabilirsiniz.

Detaylar için tıklayınız.

Yazar

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.