Öğrenci Kariyeri Banner

“Bir.One.” Burs Başvuruları Başladı!

“Bir.One.” Burs Başvuruları Başladı!
Burs, 6 adet üniversite öğrencisine, aylık 200 TL olarak, sömestr ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere 12 ay boyunca, her ayın 16’sında ödenecektir. Burs her dönem sonunda öğrencinin akademik ortalaması (yarıyıl not ortalaması) 2.50 olduğu sürece, öğrenim süresi boyunca devam edecektir. Her yaş, bölüm ve sınıftan öğrenci başvurabilir. Vatandaşlık sınırlaması yoktur. İlk burs 16 Eylül 2016 tarihinde verilecektir.

Başvuru Koşulları:

-Hayvan hakları, insani yardım, insan hakları, çevrecilik, sosyal girişimcilik konularının birinde veya birden fazlasında farkındalık sahibi olmak ve aktif çalışmalar yürütüyor olmak,
-Bir devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölüme kayıtlı olmak, bir devlet üniversitesinde yüksek lisans yapıyor olmak veya bir vakıf üniversitesinde tam burslu okuyor olmak fakat üniversiteden aylık harçlık almıyor olmak,
-Üniversite öğrenimi boyunca genel not ortalaması 2.50’nin altına düşmemiş olmak,
-Kredi ve Yurtlar Kurumu harç ve öğrenim kredileri dışında hiçbir kurumdan burs almıyor olmak.
Öğrencinin hayvan sömürüsüne karşı olması, aynı zamanda bu sömürünün ekolojik dengede yarattığı hasarın farkında olması ve vegan olması tercih sebebidir. Bunun takibini yapamayacağımız için, bu bir şart değildir.

Başvuru şekli:

Facebook sayfasından mesaj şeklinde fotoğraflanmış ya da scan edilmiş şekilde gönderilecek belgeler:
-Öğrenci belgesi
-Güz 2016 dönemine kadarki transkriptleriniz,
-Belirtilen alanlardaki çalışmalarınızı özetleyen ve bursun neden size verilmesini düşündüğünüzü anlatan başvuru/niyet mektubu.

Son Başvuru tarihi 12 Eylül 2016’dır.

Not: Özetle, kendinden başkasına (hayvan, insan, çevre, vb.) faydası olması gerektiğine inanan ve bunu somut projeler üreterek ya da mevcut projelere destek vererek hayata geçiren öğrencileri teşvik etmek ve desteklemek istiyoruz. Şu an için sadece geçen seneden 3, bu sene 6 kişi olmak üzere 9 öğrenciye burs verebiliyoruz. Fakat daha fazla destekçi gönüllü olursa bu sayı artabilir. Siz de bir öğrencinin teşvik bursunun bir kısmını karşılamak isterseniz destek olabilirsiniz.

Kredi alıyor olmak başvuruya kesinlikle engel değildir. Geri ödemeli kredilerin, öğrencileri hayata borçlu başlatması bizi oldukça rahatsız ediyor. Hatta kredi alan bir öğrencinin BİR.ONE. bursu aldıktan sonra, kredisini iptal edebilme ihtimali de bizi sevindirir fakat miktarın bir kişinin tüm ihtiyaçlarını karşılayamayacağının farkındayız. Öğrencinin ailesinin ekonomik durumunu kontrol edecek bir mekanizmamız yok. Tabii ki öncelikli olarak ihtiyaç sahiplerinin başvurmasını teşvik ediyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


7 saniye içerisinde habere yönlendirileceksiniz.


ÖğrenciKariyeri mobil uygulamasını indirmeniz durumunda. Hiçbir BURS duyurusunu kaçırmazsınız!
İndirmek için tıklayın

burs_duyurularıi

Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.