Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Mekatrotek’17 Etkinliği Yarın Başlıyor!

Mekatronik Nedir?
Mekatronik, makine, elektronik, yazılım ve kontrol mühendisliğine dayanan, çok kontrollü bir mühendislik dalıdır. Gelişen teknolojiye bağlı olarak birçok alan ve sektörle bağlantılı olan mekatronik hemen her evin içinde kullanılan elektronik cihazların üretiminde kullanılmaktadır.
Algılayabilen, ölçebilen, karar verebilen ve bu karar yönünde hareket edebilen otomatik makineler (yani mekatronik sistemler) savunma sanayiinde, güvenlik sistemlerinde, makine sanayinde, endüstriyel otomasyon sistemlerinde, tıpta, tarımda, bankacılıkta, madencilikte ve birçok alanda kullanılmakta ve her geçen gün kullanım alanı artmaktadır.
YTÜ Makine Teknolojileri Kulübü tarafından her sene düzenlenen Mekatrotek etkinliği bu sene de 14-15 Mart tarihlerinde düzenleniyor.

 

Ülkemizin güzide teknik üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne bağlı Makine Teknolojileri Kulübü tarafından bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Mekatrotek’17, mekatronik mühendislerini bir araya getirerek hem bu mühendislik dalını tanıtacak hem de uygulama alanlarını meraklılarına gösterecek.

Türkiye ve dünyada mekatronik mühendisliği alanında akademik ve sektörel düzeyde AR-GE çalışmalarının ve akademik çalışmaların konu alındığı Mekatrotek etkinliği bu sene 14-15 Mart Salı ve Çarşamba günleri Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsü’nde Oditoryum kongre merkezi ve sergi salonunda gerçekleşecek.

mekat

mekat2

 

“Mekatronik mühendisi ne iş yapar?” sorusuna cevap arayanlara yönelik bir etkinlik olacak, aynı zamanda dün yapılan YGS sonrası mekatronik mühendisliğini düşünen gençlerin ilgisini çekebilecek olan bu etkinlite 14 Mart’ta Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki yerinizi alabilirsiniz.

Kaynak

Eren İleri

Oyunlara bağımlı, Teknoloji'ye ilgili (çok) Yeni Medya Öğrencisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir