Yazılım ve Siber Güvenlik Alanlarında Uzmanlaşmak İsteyenlere ”Önce Öğren İşe Girince Öde” Modeli Eğitim

İş dünyasında ilk 500 içinde yer alan 80 kuruluş ve 40 farklı holding ile birlikte toplamda 300’den fazla müşterisine hizmet veren Rasyotek İnsan Kaynakları ve Bilişim A.Ş. ; Bilişim teknolojileri ile insan kaynağına yön veren faaliyetleri sayesinde 10.000’den fazla istihdama katkı sağlamıştır.

‘Teknolojik İnsan Kaynakları’ mottosuyla, yetişmiş insan kaynağı oluşturarak Türkiye’nin bilişim toplumu olma yolunda ilerlemesine ve bilişim sektörünün gelişmesine katkı sağlayan Rasyotek, bünyesinde bulunan kariyer danışmanları ve kariyer koçları ile nitelikli bilişim uzmanının keşfedilmesi, eğitilmesi ve uygun rmaya yönlendirilmesi aşamalarını büyük bir titizlikle ele alarak, kurumların ihtiyaçları olan ideal çalışan profillerine güvenle erişebilmelerini sağlayan Meb Onaylı Özel Eğitim Kurumu ve Yetkili Özel İstihdam Bürosu’dur.

rasyotek_detaylar

YAZILIM GELİŞTİRME ve UYGULAMA GÜVENLİĞİ
Günümüzde geliştirilen yazılımlar küçük çaplı projeler olmaktan çıkmış ve bir disiplin altında yazılım geliştirilmeye ihtiyaç duyulmuştur. Yıllar sürecek kompleks projelerin geliştirilmesi, sisteme entegre edilmesi ve yönetilmesi ihtiyacı ortaya çıkınca bunları bir disiplin altında geliştirmek, klasik yazılım uzmanı kalıplarının dışına çıkmayı zorunlu hale getirmiştir.
rasyotek_sdlc_graph

Artık Yazılım ekiplerinde, güvenli yazılım geliştirme yaşam döngüsü aşamalarına, yani gereksinim ve risk analizlerini yapabilme, tehdit modelleme, kaynak kod analizi, test, doğrulama ve yayınlama süreçlerine hakim bireyler başarılı olabilmektedirler. Bu durum, eğitim hizmeti sağlayan kurumların bu gelişmeye uygun olarak eğitim içeriklerini yeniden kurgulamalarını zorunlu kılmaktadır. Bu süreçte ortaya çıkan ihtiyacın karşılanması; yeni öğretim programlarının hazırlanması, buna uygun insan kaynaklarının geliştirilmesiyle mümkün olacaktır.
rasyotek_ofis

SİSTEM&AĞ UZMANLIĞI ve SİBER GÜVENLİK
Dünyada bilim ve teknolojideki hızlı değişiminin bir sonucu olarak yeni işler ve meslekler ortaya çıkmaktadır. Günümüzde Sistem ve Network departmanı ekiplerinden beklenen, sadece altyapı yönetimi konusunda bilgi sahibi olmaları değil; kurumun tanımlı birden fazla iş ihtiyacına cevap veren, sürdürülebilir ve güvenlik önlemleri alınmış, komple bir bilişim çözümünü tasarlamalarıdır.
Hyperv_software

İçinde bulunduğumuz dijital dönüşüm çağı, yeniliklerin ve veriye erişimdeki kolaylıkların yanında siber tehditleri ve riskleri de beraberinde getirmektedir. İnternet üzerinden iş ve işlemler gerçekleştiren her kurumun, 5651 sayılı Kanun’ a, kişisel bir bilgi tutan her kurumun, Kişisel Verileri Koruma Kanuna tabi olmasıyla birlikte, Sistem ve Ağ Uzmanları, kurumlarda çok kritik bir öneme ve sorumluluğa sahip konuma gelmiştir.

basvuru_buton

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir