Web Sitenizi SEO ile Nasıl Zirveye Taşırsınız?

Arama motoru optimizasyonu. İngilizce olarak “search engine optimization” olarak tanımlanmaktadır. Seo, arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak için yapılan satış ve pazarlama tekniğidir. İnternet ile beraber dijital mecralarda bulunmak, adından söz ettirmek en önemli stratejiler arasında yer almaktadır. Dijital dünyada var olmak, arama motorlarında görünürlük kazanmak, hedef kitlede akılda kalmak ve sitenin popülerliğini arttırmak için yapılan davranışlar önem arz etmektedir.

urban-element-improve-seo-of-your-website-ROI_790x445

Seo ile en çok tıklanan kelimeler, araştırma konularını, bağlantıları takip ederek o konularda kendi sitenizi, sayfanızı tanınır hale getirebilirsiniz. Siteyi güçlendirmek sürekli olarak ilk sıralarda çıkıp, tıklanma oranını arttırarak fırsatları yakalayabilirsiniz. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında en iyi sonucu ve ziyaretçi sayınızı arttırmak için seo’dan yararlanabilirsiniz. Büyük, uluslararası şirketler olsun seo’nun gücünün farkında ve bununla ilgili çalışmalarına dikkat etmektedir. Çünkü dijital mecralarda da rekabet ve hırs artmakta ve bununla beraber büyük olma ve akılda kalma isteği sürekli devam etmektedir. Arama motoru optimizasyonundan faydalanarak şirketler hedef kitlesinin nabzını kontrol edebilmektedir. Yalnızca pazarda insanları takip ederken günümüzde web üzerinden de insanları takip etmek büyük bir başarı getirmektedir.

SEO_0sdf_790x445

Kullanılan görseller, etiketler kullanmak, arama motorunda en çok kullanılan kelimeleri kullanmak on-line olarak tanınır olmanızı sağlayacaktır. Sitelerin kullanıcılara gerçekten fayda sağladığını veya incelenen içerikler olduğunu anlayışıyla beraber doğal yöntem ile tıklanan site olduğunu gösterir.

what-is-backlink_790x445

Yapay yollarla yapılan ilk sıralarda çıkma olayı insanlarda güveni sağlamayabilir. Bu yüzden doğal yöntemler ile anahtar kelimeler ile bilinirliğini arttırabilirsiniz. Bunun yanında sitenizin güçlenmesini backling ile de sağlayabilirsiniz. Backling denilen durum ise şöyle olmaktadır. Kendi sitenizin diğer siteler üzerinden paylaşılması, link olarak verilmesi durumudur. Güvenilir sitelerde link olarak paylaşılmak o güven duygusunu okuyucu veya izleyicilere transfer etmektedir. Böylelikle web siteniz ile beraber kendinizi zirveye taşıyabilirsiniz.

Sevil Gödek

Haliç Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir