Üniversite ya da Burs Kazanmanın Yolu Sosyal Medya’dan Geçiyor

universite_burs

Güncel Burs, Staj ve Etkinlik duyurularını kaçırmak istemiyorsan bizleri Facebook sayfamızdan takip etmende de fayda var. Bir hatırlatalım istedik 🙂

Hayatın her alanında var olan sosyal medya, artık üniversiteye kabul edilmek ya da burs kazanmak için de kilit nokta.

ABD’de sosyal medya alışkanlıklarının üniversitelere giriş üzerindeki etkilerini görmek adına bir anket yapan ‘Kaplan Test Prep’ isimli araştırma şirketi, çarpıcı sonuçlar elde etti.
Anket sonuçlarına göre, üniversiteler adına adaylar hakkında detaylı araştırmalar yapan kabul memurları, öğrencilerin sosyal medya hesaplarında da incelemeler yapıyor. Bu araştırmaların öğrencinin kabulünde olumlu ya da olumsuz etkileri oluyor.
[ad name=”Google Adsense”]
8 YILDA 4 KAT ARTTI
ABD’nin çeşitli bölgelerindeki üniversitelerde görev yapan 387 kabul memurunun yüzde 40’ı, adayların sosyal medya hesaplarını incelediğini kabul etti. Bu oran 2008 yılıyla karşılaştırıldığında 4 katlık bir artış dikkatleri çekiyor.
Yetkililerin yüzde 89’u bu incelemeyi “ender” olarak yaptıklarını söylerken, yüzde 11’i ise sıklıkla bu yönteme başvurduğunu ifade etti.
Ankete katılan kabul memurlarının yüzde 29’u ise üniversiteye başvuru yapan adayları Google’da araştırdıklarını belirtti. Bu araştırmaların yüzde 37’si aday lehine olumlu bir şekilde sonuçlanırken, yine yüzde 37’si de yetkililer üzerinde olumsuz etki yaratıyor.
Araştırmalar hakkında bilgi veren Yariv Apher, adayların sosyal medya hesapları üzerinde yapılan incelemelerin henüz tek başına yeterli bir yöntem olmadığını belirtirken, yine de “oyunun kurallarını” değiştirdiğine dikkat çekiyor.

Kariyer Sohbetleri ÖğrenciKariyeri Genel Koordinatörü Olcay AKSOY ve Manivela Akademi Kurucusu Emre URFALI moderatörlüğü…

Posted by Öğrenci Kariyeri on 19 Ocak 2016 Salı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir