Üniversite Kantininde ‘Askıda Çay-Tost’ Uygulaması

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi kantininde ihtiyaç sahipleri öğrenciler için ‘askıda çay-tost’ uygulaması başlatıldı. Kantin işletmecisi şehit ve gazi yakınlarından da ücret talep etmiyor.
Kantin İşletmecisi Yaser Turunç işlettiği kantinde zaman zaman ihtiyaç sahibi öğrencilerin alışveriş yapamadığını farkedince “Askıda çay-tost” uygulamasını hayata geçirmeye karar verdi.

Turunç’un panoya astığı duyuruya cevap veren pek çok öğrenci kendine aldığı çay, tost, poğaçadan bir de ihtiyaç sahibi arkadaşı için alarak askıya bırakmaya başladı.

Üniversite kantininde ‘askıda çay-tost’ uygulaması
‘Askıda ekmek’ten esinlenerek uygulamayı hayata geçirdiğini anlatan Turunç, şunları söyledi:
“Bu uygulamaya dar gelirli öğrencilere katkı amaçlı başladık. Askıda çay-tost uygulaması çok iyi gidiyor. Kampanyaya durumu iyi olan öğrenciler ve öğretim görevlisi hocalarımız destek veriyor. Yine işletmemizde şehit ve gazi yakınları daücretsiz alışveriş yapabiliyor. Çünkü onların aileleri bu vatan için canlarını feda ettiler. Bizim yaptığımız bu küçük katkı onların yaptıklarının yanında hiç kalır.”
Yaser Turunç, uygulamanın hem Edirne hem de diğer illerdeki üniversite kantinlerinde yayılmasının umut ettiğini söyledi.

Bu güzel uygulamanın başka üniversitelere de örnek teşkil etmesini dileriz 🙂

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir