Türk Üniversitesi Dünya Üniversiteleriyle Yarışıyor!

568f6de7cbbf3433f094883a

Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi tescillendi. İngilizce hazırlık programında uygulanan eğitim CEA akreditasyonu aldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “BİLGİ, dünyanın en iyi üniversiteleriyle aynı lige yerleşme hedefi doğrultusunda çok önemli bir başarı daha elde etti. Türkiye’de öğrencilerine gerçek bir uluslararası eğitim deneyimi sunan sayılı yükseköğretim kurumlarından biri olan BİLGİ, bu alandaki gücüne güç katmaya devam ediyor. Bu sayede gençlere, küresel hareketlilik ve düşünme yetkinlikleri kazandırma ve kendilerini ‘dünya vatandaşları’ olarak yetiştirme olanağı sunabiliyor” dedi.

[ad name=”Google Adsense”]

“Dil Eğitiminde Türkiye Sınırlarını Aştık” 

BİLGİ İngilizce Dil Programları Direktörü Didem Mutçalıoğlu ise, “CEA akreditasyonu, BİLGİ’nin İngilizce dil eğitiminde Türkiye sınırlarını aştığını gösteren çok önemli bir kalite belgesi. Bu akreditasyon, eğitim kalitesini tescillemesinin yanı sıra kalitenin sürekli gelişimine ve sürdürülebilir olmasına olanak sağlıyor. İngilizce Hazırlık programımızda verilen eğitim, bu alanın en yetkin kuruluşlarından biri tarafından tescillendiği için onur duyuyoruz. Bu akreditasyonla, BİLGİ öğrencilerine en yüksek kalite standartlarıyla hizmet vermeye devam edeceğimizin de sözünü vermiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak

Armoni Bayar

Vice President at ÖğrenciKariyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir