Türk takipçisi ‘Adamsan silersin’ dedi: Elon Musk şirketlerine ait Facebook sayfalarını kapattı

SpaceX ve Tesla gibi dev teknoloji şirketlerinin sahibi işadamı Elon Musk Türkiye’den bir takipçisinin ‘Adamsan SpaceX’in Facebook hesabını silersin’ mesajı üzerine Facebook’tan çekildi.
Cambridge Analytica şirketinin 50 milyon kişiye ait bilgileri Facebook üzerinden ele geçirmekle suçlanmasının ardından #deletefacebook (Facebook’u sil) kampanyası ağırlık kazanmıştı.

BBC Türkçe’nin haberine göre; Musk Twitter’daki Türk takipçilerinin “Adamsan silersin” talebi üzerine, şirketlerinin Facebook sayfalarını dakikalar içinde sildi.

95D7F5F5-E1CB-4859-9FA3-48494F1B1AD5
Musk SpaceX şirketinin Facebook’ta bir sayfası bulunduğunu bile bilmediğini ve yakında sileceğini söyledi. Musk “Yakında gidecek” dedi.

Bir başka takipçisi Musk’ın diğer bir şirketi Tesla’nın da Facebook sayfası olduğunu söyleyince “Kötü gözüküyor” yanıtını verdi. Her iki sayfa da bu paylaşımının ardından Facebook’tan kaldırıldı. Sayfaların silinmeden önce 2,5 milyondan fazla takipçisi vardı.

Facebook, 2016’da 200 milyon dolardan fazla değere sahip yeni bir iletişim uydusunu SpaceX ile fırlatmak istemişti. Ancak roket kalkışta patlamış ve uydu da yok olmuştu. Musk ayrıca Facebook’un sahip olduğu Instagram’ı şimdilik kullanmaya devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: CnnTürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir