Torba Yasaya Yeni Bir Madde Daha Ekleniyor.28 Şubat 1997’de ‘kılık kıyafet’ nedeniyle üniversiteden atılan başörtülüler için torba tasarıya yeni bir madde monte ediliyor.

Hükümet son dakika önergeleriyle her gün biraz daha büyüyen ‘Taşeron ve maden torba tasarısı’na yeni bir madde monte etmeye hazırlanıyor. Komisyon çalışmaları tamamlandıktan sonra Haziran ayının son haftası yasalaşması planlanan pakete, 28 Şubat 1997 döneminde yalnızca “kılık kıyafet” nedeniyle üniversiteden atılanlara çifte şans veriliyor. Daha önce çıkartılan afla, üniversiteye dönen başörtülüler, okulunu bitirenler, kamuda işe girmek isterlerse, yaşa sınırına takılmayacaklar.
50-100 KİŞİ
Hürriyet Ayrıca bu kişilere, o dönemde girmek istedikleri kurumda yapılan sınav sistemi uygulanacak. Bu kişiler için KPSS ’ye girme ve geçerli nota ulaşma şartı aranmayacak. Bu kişilerin başvuracağı kurumlar, ihtiyaçlarına göre, yazılı ve sözlü sınav yapacaklar. Önergeyi hazırlayanlar, bu olanaktan sadece başörtülülerin yararlanacağı ‘kılık kıyafet’ ifadesinin özellikle kullanılacağını dile getirdiler. Verilen bilgiye göre, bu şartlara uyan 50-100 kişi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir