The Boss Etkinliği Haliç Üniversitesi

the_boss

The Boss Sitesinde Yer Alan Bilgi Şu Şekildedir;

The BOSS, Düşünce Ve Gelişim Platformu tarafından organize edilen,  KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi ve farklı üniversitelerden 4 öğrenci kulübünün desteğiyle birlikte gerçekleştirilecek Türkiye’nin en büyük kariyer buluşmalarından biridir. 25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Üniversitesi ev sahipliğinde ilk defa yapılacaktır. İş dünyası ile öğrencileri bir araya getirmeyi hedefleyen ancak bunu yaparken öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için bir çok fırsat sunan, benzer kariyer zirvelerinden bir çok noktada ayrılan bir etkinliktir. Her yıl neredeyse bütün kariyer ve girişimcilik kulüpleri tarafından yapılan kariyer zirvelerinden sıkılan öğrencileri The BOSS’a çağırıyoruz. İsmimiz gibi etkinliğimiz de barındırdığı yenilikler ve konsepti ile kariyer zirvelerine yeni bir soluk getirecek ve bundan sonraki etkinliklere öncü olacaktır.

Nedir bu yenilikler? Etkinlik 4 ana konuşmacı, 2 panel, 10 atölye ve şirketlerle temas bölümünden oluşmaktadır. 4 ana konuşmacının ismini açıklayınca çok heyecanlanacağınızı biliyoruz çünkü herkesin tanıdığı, iş dünyasının zirvesinde yer alan isimler olacak. Panellerden ilki ‘Genç Girişimciler’ başlığı altında yapılacak ve bizler gibi üniversite okurken girişimde bulunmuş ve başarılı olmuş genç girişimcileri ağırlayacak. İkinci panel ise 3 büyük şirketin insan kaynakları direktörü ve 3 öğrenci arasında yapılacak. Burayı hızlı geçmeyin çünkü o panelde konuşacak 3 öğrenciden biri siz olabilirsiniz! Bunun için duyuruları takip etmenizi öneririz, en kısa zamanda özel başvuruları almaya başlayacağız. Bu panelde insan kaynakları ve öğrenciler buluşacak ve birbirlerinden ne bekliyorlar, ne istiyorlar bunu tartışacaklar. Şimdiye kadar hep insan kaynakları konuştu, biz şimdi de öğrenciler konuşsun diyoruz!

Etkinliğin en heyecanlı ve farklı bölümlerinden biri: Atölyeler! Her gün 5 tane olmak üzere toplamda 10 atölye eşzamanlı olarak yapılacak ve sizler her gün için bir atölye seçme hakkına sahip olacaksınız. Her atölye için ayrı katılım belgesi verilecek! Bu atölyelerde interaktif bir ortam sağlanmakla birlikte kendinizi geliştirme ve yeni bir sayfa açma fırsatına sahip olacaksınız.

Kariyer zirvesi olur da kariyer günü olmaz mı! Biz buna şirketlerle temas dedik. 2. gün stand açacak bir çok firma ve kurumla birebir tanışma ve CV’nizi onlara ulaştırma şansına sahip olacaksınız. Önerimiz yanınıza 10 adet CV kopyası almanız!

Bu kadarla kalmayacak tabiki de. Yapılacak bir çok yarışma, çekiliş ve fırsatlardan bahsetmiyoruz bile! Memnun kalmazsanız paranız iade derdik ama etkinliğimiz ücretsiz. Gelin, arkadaşlarınızı da getirin :)

 

DÜŞÜNCE VE GELİŞİM PLATFORMU HAKKINDA

Düşünce Ve Gelişim Platformu (DÜGEP); İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu, evrensel değerlere bağlı, hukuk, kariyer, medeniyet, kültür sanat ve sosyal bilimler alanlarında faaliyet gösteren bir öğrenci topluluğudur. Bu alanlarda paneller, konferanslar, söyleşiler düzenleyip araştırmalar yürütmeyi ve belirli aralıklarla bültenlerçıkarmayı, öğrencilere okul eğitimlerinin yanında kişisel gelişimlerini arttıracağı ortamı sunmayı amaçlıyoruz. DÜGEP belli bir üniversite veya derneğe bağlı değildir. Üniversiteler ve kulüpler üstü biryapıya sahiptir. DÜGEP olarak bünyemizde her üniversiteden öğrenci olmasını hedefliyoruz. DÜGEP toplamda 8 alanda ve faaliyet göstermekte, her grup kendi alanında özerk çalışma ile büyük işlere ve etkinliklere imza atmaktadır. Platform bünyesinde görev alan öğrenciler büyük hedefleri olan ve önemli işlere imza atmak isteyen ve bunun için uğraşan öğrencilerdir. DÜGEP’in kurulma amaçlarından biri de öğrenci kulüplerinin tek başlarına yapamayacakları düzeyde etkinlikleri platform bünyesinde yapmaktır. Kulüplerin yaptıkları etkinliklerin çok daha üzerinde ve büyük etkinlikler yapmayı hedefliyoruz. Bu amaçla The BOSS etkinliğini daha ilk yılımız olmasına rağmen büyük bir inanç ve cesaretle ortaya çıkardık.

Bizim misyonumuz ‘Öğrencilere en iyi nasıl yardımcı olabiliriz?’ sorusu üzerine kuruludur. Bütün etkinliklerimizi bu soru çerçevesinde şekillendiriyoruz. Amacımız öğrencilere yol göstermek ve onların harekete geçmelerine yardımcı olmak. Bu amaçlar doğrultusunda bu sene ilk defa yapılacak olan ve Türkiye’de yapılan en büyük öğrenci organizasyonlarından biri olan The BOSS, içerisinde barındırdığı yenilikler ve ilklerle birçok organizasyona da öncü olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir