TEV’den Mutlu Gün Bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), mutlu günlerde kullanılmak üzere ‘Mutlu Gün Panosu’ tasarım yarışması düzenliyor. Nikah, nişan, düğün gibi törenlerde verilecek anlamlı bir hediye tasarlanması fikriyle yola çıkılan yarışmaya, Türkiye çapında güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı ve mimarlık alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler başvurabiliyor. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli para ödülleri verilecek ve buradan elde edilecek gelirle 6 bin 700 öğrenciye burs sağlanması hedefleniyor.

Türk Eğitim Vakfı yeni bir burs programı için harekete geçti. Vakıf, mutlu günlerde bağış toplanmasında kullanılabilecek yeni bir ürün tasarımı için devlet üniversitelerinin güzel sanatlar, sanat ve tasarım, mimarlık ve endüstri tasarımı bölümlerinden öğrencilerin katılabileceği yeni bir yarışma başlatıyor. Yarışma sonucunda nikâh, düğün gibi mutlu günlerde burs toplanmasını sağlayacak ve cenazelerde çelenklerin işlevini görebilecek bir ürün tasarımının hayata geçirilmesi planlanıyor. Son başvuru tarihi 22 Ağustos olarak belirlenen yarışmada kazananlar 18 Ekim’de açıklanacak. TEV bu sayede mutlu günlerde elde edilen burs sayılarını arttırarak 6 bin 700 yeni bursiyere ulaşmayı planlıyor. Yarışma sonucunda birinciye 7 bin 500, ikinciye 5 bin, üçüncüye ise 2 bin 500 lira para ödülü verilecek. Jüri üyeleri arasında Can Yalman, Han Tümertekin, Defne Koz, Dr. Oya Akman, Yiğit Yazıcı, Hanefi Yeter gibi tasarım dünyasının başarılı isimleri yer alıyor.

‘YENİ BİR BAĞIŞ KÜLTÜRÜ YARATMAK İSTİYORUZ’

Yarışmanın bilgilendirme toplantısında konuşan TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, “Bu yarışma ile düğün, nikâh gibi mutlu günlerimiz de kullanılabilecek ikonik bir ürünün tasarlanması planlanıyor. Bu ürün mutlu günlerimizde kolayca taşınabilecek, hafif, kullanışlı ve kaliteli bir görünüme sahip olacak. Biz burslarımızın birçoğunu cenazelerde çelenkler ile topluyoruz. Mutlu günler ile bunu kıyasladığımızda her 10 çelenk bursu için 1 mutlu gün bursu aldığımızı görüyoruz. Bu konuda Vehbi Koç’un öncülük ettiği cenaze çelenklerinin başarısını mutlu günlere de taşımak istiyoruz. Mutlu günlerde kullanılabilecek bu yeni ürünle Türkiye’de çelenklerde olduğu gibi yeni bir bağış kültürü yaratmak istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir