Temmuz’da Kaçırılmaması Gereken 3 Festival

Hepimiz bir yıl boyunca çok çalıştık, yorulduk biraz da eğlenceye vakit ayırma zamanı. Çoğumuz  ise sınavları yüzünden Nisan, Mayıs aylarındaki etkinlikleri kaçırdı. Okulda bittiğine göre Temmuz ayında yapılacak olan üç önemli festivale göz atalım.

ROCK OFF 2017

Bu sene 4. sü gerçekleştirilecek olan Monster Energy Presents: Rock Off 2017, 29 Temmuz 2017 tarihinde Uniq Açık Hava Sahnesi’nde olacak!

rock-off-2017

Festivalin tam konuk listesi belli olasa da katılması kesinleşenler, Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olan  AMON AMARTH ile 20. yıllarında “veda reunion”ı yapan ve ilk defa Türkiye’de konser verecek olan Power Metalin köklü grubu RHAPSODY yer alacak. Fiyatları biraz tuzlu olsa da meraklısını talep göreceği kesin olan festival daha önce de  Megadeth, HIM, Amon Amarth, Stratovarius, Gojira, Korn, Apocalyptica, Behemoth, Annihilator, Haggard, Jorn Lande, Dark Tranquillity, My Dying Bride, Turisas, Dragonforce, Unleashed, Chidren Of Bodom, Milk Hunter, Murder King, Ayşe Saran, Pitch Black Process, Mekanik gibi sevilen birçok yerli ve yabancı rock/metal grubunu  sahne oldu.

 

İKSV CAZ FESTİVALİ

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (IKSV) tarafından 4 – 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival caz, funk, dünya müziği, blues ve rock’ın farklı seslerini ağırlayacak. Cazın duayen isimlerinden dünya müziğinin tanınmış ekiplerine, yeni keşiflerden sevilen yıldızlara, farklı mekânlarda gerçekleştirilecek 50’nin üzerinde konser ve 200′ ü aşkın yerli yabancı sanatçıyla  bu yaz Temmuz ayında keşiflerle dolu bir festival deneyimi yaşayacaksınız.

24.icf530x340eng

Açılışı Fatih Erkoç konseriyle yapılacak  festivalin içeriğinde Beyond The Memory” konseri, cazın genç yıldızı Kandace Springs,  Jacky Terrasson & Stephane Belmondo ,Nik Bärtsch ,Afrika’nın iki muhteşem sesi Fatoumata Diawara ve Hindi Zahra gibi isimler bulunmaktadır. Oluşum aşamasında Radiohead’in gitaristi Jonny Greenwood’un da içinde yer aldığı “JUNUN” projesi de festivalin bu yılki konukları arasında. Festival çok geniş bir programa sahip olmakla birlikte her etkinliK ,konser için ayrı bilet satışı bulunmaktadır .

 

ELEKTRONİCA FESTİVAL İSTANBUL

İki gün boyunca plajı, ormanı ve geceyi dans müziğinin en iyileri ile Suma Beach ev sahipliğinde bir araya getirecek olan %100 Music: Electronica Festival İstanbul 2017’nin detayları çok yakında Electronica Festival /Future Generation 93.7 sosyal medya hesapları ve FG 93.7 frekansında.
600’den fazla müzisyenin performanslarıyla dans ettiren Türkiye’nin en büyük elektronik müzik buluşması Electronica Festival, 29-30 Temmuz’da onuncu kez İstanbul’da!

C-M8MMpV0AAlFtg

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir