Mark Zuckerberg’den İslam Dostu Mesaj

mark_islam
[ad#HTML-2]

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Paris saldırısından sonra oluşan olumsuz İslam algısını kırmak için kendi profilinden açıklama yaptı. İşte Zuckerberg’in İslam dostu mesajı.

Fransa’nın Paris şehrinde yaşanan terör olayı tüm dünyayı derinden etkiledi. Terör olayının ISIS (IŞİD) tarafından gerçekleştirilmesi maalesef ki dünya üzerinde İslamofobi’nin oluşmasına neden oldu. Yaşanan saldırıyı İslam alemine yükleyenler, öfkelerini çeşitli sosyal medya platformlarındadile getirmişti. Paris saldırısı sonrası “Güvendeyim” uygulamasını yayınlayan Facebook, bu hamlesi ile büyük beğeni toplamıştı. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg şimdi de oluşan olumsuz İslam algısını kırmak için kendi Facebook profili üzerinden bir açıklama yaptı.

[ad name=”Google Adsense”]

Mark Zuckerberg, İslam ile ilgili paylaşımında şu sözleri sarf etti; “Toplumumuzdaki ve dünya çapındaki Müslümanları desteklediğimibelirtmek isterim. Paris saldırılarından ve bu haftadan nefret ettikten sonra, diğerlerinin yapmış olduğu eylemler yüzünden Müslümanların acıçektiklerini ben yalnızca hayal edebilirim. Bir Yahudi olarak, ailem bana bütün toplumlar için saldırılara karşı ayakta durmamız gerektiğini öğretti. Bir saldırı bugün sana karşı olmasa bile, herhangi biri için özgürlüğe yapılan bu saldırılar herkesin canını acıtacaktır. Eğer bu toplumda birMüslümansanız, Facebook’un lideri olarak burada hoş karşılanacağınızı, haklarınızı korumak için savaşacağımızı ve sizin için barışçıl ve güvenilir bir ortam yaratacağımızı bilmenizi isterim. Bir çocuk sahibi olmak bize çok fazla umut verdi, ancak bazılarının nefreti bu umudun şüpheciliğe yenik düşmesini kolaylaştırabilir.”

mark

Kaynak: shiftdelete.net

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir