Kosova’da İnsan Hakları Üzerine Eğitim Kursu

gencerisimkosova

Genç Erişim Derneği ve Kosova’da faaliyet gösteren proje ortağı birlikte 1-9 Mart 2014 tarihleri arasında; Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında gençlik çalışmalarında ortaklıklar oluşturularak sürdürülebilir projeler geliştirilmesine yönelik ”Human Rights and Inclusion of Minorities’’ isimli bir eğitim projesi gerçekleştirecek.

Kosova’nın Prizren kentinde gerçekleşecek projeye; Arnavutluk, İtalya, Türkiye, Hırvatistan, Kosova ve Makedonya’dan gençler ve gençlik çalışanları katılım gösterecektir. Proje kapsamında katılımcılar; kendi yerellerinde yaptıkları çalışmaları paylaşma fırsatı bulurken, ortak ülkelerdeki iyi uygulama örneklerini izleyip değerlendirebilme şansı bulacaklardır. Katılımcı kuruluşlar arasında yeni proje fikirleri oluşturularak, bu fikirlerin sürdürülebilir ortaklıklar kurulması ile hayata geçirilmesi sağlanacaktır.

Peki bu proje ne üzerine?

Projede işlenecek konular : İnsan hakları, azınlıkların korunması, azınlıkların sosyal hayata dahil edilmesidir.

Projenin amaçları:
Gençlerin aktif yurttaşlık bilinçlerini vefarklı ülkelerden, kültürlerden gelen gençler arasındaki diyalogu arttırmak;
gençlik çalışmaları alanında Avrupalılar arasında işbirliğini,gençlik çalışmalarını destekleyen sistemleri ve gençlik alanında çalışan sivil toplum organizasyonlarını geliştirmektir.

Projede informal ve nonformal eğitim methodları uygulanacak, katılımcılar hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı bulacaklardır.

Seyahat masraflarının %70’i, konaklama, yeme – içme ve vize masraflarının %100’ü gençlik programı tarafından karşılanmaktadır. Seyahat ve vize masrafları öncelikle gidecek katılımcılar tarafından karşılanacak, orijinal bilet ve biniş kartları gönderildikten sonra proje nihai raporu ile birlikte yolculuk ve vize geri ödemeleri ev sahibi kuruluş tarafından yatırılacaktır.

Proje Kategorisi: Eğitim Kursları
Başlangıç Tarihi: 01.03.2014
Bitiş Tarihi: 09.03.2014
Yer: Prizren, Kosova
Katılımcı Sayısı: 4
Yaş Aralığı :18 +
Son Başvuru Tarihi: 10.02.2014

Eğitim kursu ile ilgili ayrıntılı bilgiye blog.gencerisim.org linki üzerinden ulaşabilirsiniz.Yukarıda yer alan ayrıntılar dışında kalan sorularınız için ; proje@gencerisim.org adresine konu kısmına “”Human Rights and Inclusion of Minorities ” yazarak bilgi talebinizi ifade eden bir e-posta gönderebilirsiniz.

Genç Erişim Derneği | W: www.gencerisim.org | M: proje@gencerisim.org
F: facebook.com/gencerisim | T: @genc_erisim | G: +90 546 437 47 46
A: Bülent Ecevit Cad. Devran Ketenci İş Hanı, No:215-48A, Zonguldak

kaynak: ab-ilan.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir