-İTÜ Güneş Arabası Ekibi- Hangi Yöntemleri Kullanarak Güneş’ten Yararlanıyoruz?

“Güneş sadece ısı ve ışık kaynağı olan / yörüngesinde bulunduğumuz bir gök cismi değil. Bizler bunu kanıtlamak ve geleceği aydınlatmak için yola çıktık.”

-İTÜGAE, 2004

3

Elektrikli Araç Sistemleri

Normal bir elektrikli araçtan farklı olmaksızın, güneş enerjisiyle çalışan bu elektrikli araçların sistemsel bir bütünlük içerisinde hem pist şartlarında hem de zorlayıcı çevre ve uzun yol şartlarında akıllı, verimli ve hatasız sürüşü için alt sistemlerin tasarımları ve üretimleri ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Güneş Enerji Sistemleri

Daha temiz bir gelecek için, dünyanın tartışmasız en önemli enerji kaynağı olan güneş enerjisini, güneş paneli teknolojileri yardımıyla araçlarında kullanıp günlük yaşantımıza entegre edilmesi noktasında çalışmalar yürütüyor.

5 6

Ekibimiz elektrik enerjisinin kaçınılmaz depolama alanı olan ve gerek yenilebilir enerjiler gerekse elektrikli araç teknolojilerinin gelişmesi noktasında çok önemli bir yere sahip olan akü ve apasitör teknolojilerini takip ederek, araç için akıllı şarj ve yönetim ünitelerini geliştirmektedir.

Araç Tahrik Sistemleri

Motor, motor sürücü, güç kontrol ve yönetim sistemleri alanında faaliyetlerini sürdüren ekibimiz, en doğru ve verimli entegrasyonun oluşturulması konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır.

Kompozit Teknolojileri

Uzun yıllardır edindiği kompozit tasarım ve üretim tecrübesini, yerli ve milli imkanları kullanarak üniversite- sanayi iş birlikleri ile daha da ileriye taşıyan ekibimiz, son ürettiği araçta
eşdeğerlerine nazaran çok daha kaliteli ve optimize edilmiş bir üretim kalitesi sergilenmiştir.

Sürüş Algoritmaları

Sürüş algoritmaları, otonom teknolojiler ve yapay zeka algoritmalarının yaptığı araçlara uygulanması için çalışan ekip, test ve modellemeler ile geleceğin teknolojileri konusunda çalışmaya devam etmektedir.

4

Gömülü Sistem Donanım ve Yazılım Tasarımı

Güncel teknolojilere tamamen adapte olan ekibimiz, gömülü sistem donanım-yazılım tasarımı ve üretimi noktasında endüstri standartlarında özgün ürünler geliştirmek için çalışmaktadır.

7 8

Üretim

Yerli tasarım kadar yerli ve milli üretim noktasında da ciddi hedeflere sahip olan ekibimiz, üniversitemiz ve birçok seçkin sanayi kuruluşunun da desteğiyle üretim imkanlarını her geçen gün daha da arttırmakta ve dünya standartlarında rakipleri ile yarışmaktadır.

Ekibimizin birkaç videosu:

Bizi Daha İyi Tanımak istiyorsanız;

Ekibimizin web sitesi:

Ekibimizin sosyal medya hesapları:

Armoni Bayar

Vice President at ÖğrenciKariyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir