İstanbul’da Öğrencilerin Kendilerini Adeta Evlerinde Hissettikleri 7 Yurt

1-) Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları

sabiha_hanim_ogrenci_yurdu_manset-1

Bir aile şirketi olarak 2006 yılında kurulan Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları İstanbul içerisinde Anadolu yakasında 2, Avrupa yakasında 7 olmak üzere toplam 9 adet öğrenci yurdunu bünyesinde barındırmaktadır. Bu 9 öğrenci yurdunun 5 tanesi erkek 4 tanesi ise kız öğrenci yurdudur. Kurum içi denetime tabi olan Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları Milli Eğitim Bakanlığı denetimlerinden de başarıyla geçmektedir. Yurt içinde tek kişilik odalardan 6 kişilik odalara kadar çeşitli seçenekler mevcuttur. Odalar haftada iki defa temizlenmektedir. Aynı zamanda Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları kurum içi ve kurum dışı çeşitli olanakları öğrencilere sunmaktadır. Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları öğrencilere kurum içerisinde etüt salonu, spor salonu, oyun ve dinlenme odası imkanları sunarken kurum dışında markalar aracılığıyla öğrencilere çeşitli kültürel ve eğitime yönelik indirimli hizmetler sunmaktadır. Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları için aşağıdaki link üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

http://ogrencikariyeri.com/haber/sabiha-hanim-ogrenci-yurtlari

2-) Cihangir Kız Yurdu

WhatsApp-Image-2019-08-07-at-13.58

Cihangir Kız Yurdu May Group inşaat tarafından 2018 – 2019 eğitim senesinde hizmete sunulmuştur. Merkezi bir konumda bulunan Cihangir Kız Öğrenci Yurdu 32 adet kamerası ile öğrenci güvenliğini ön planda tutmaktadır. 60 metrekarelik odalar 2+1, 3, 4, 5 ve 6 kişiliktir. Odalar haftada 3 kez temizlenmektedir. Etüt odası, dinlenme odası gibi alanlara sahip Cihangir Kız Öğrenci Yurdu, yurt içerisinde öğrencilere çeşitli sosyal alanlar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yurt, merkezi bir lokasyonda bulunduğundan okullara ulaşım oldukça kolaydır. Cihangir Kız Öğrenci Yurdu hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://ogrencikariyeri.com/haber/cihangir-kiz-yurdu

3-) Doruk Erkek Öğrenci Yurdu

sdafadsf-800x445

Akıllı bina statüsünde tasarlanıp inşa edilmiş olan Doruk Erkek Öğrenci Yurdu ses ve ısı yalıtımı ile öğrencileri dışarıdan gelen gürültü ve soğuklara karşı korumaktadır. Bünyesinde çeşitli sosyal alanlar barındıran yurt özellikle öğrenciler arasında playstation, satranç, halısaha vb. turnuvalar düzenleyerek öğrencilere sosyal ve samimi bir ortam hazırlamaktadır. Tarihi, kültürel ve geziler, piknikler düzenleyen Doruk Öğrenci Yurdu özellikle sosyal aktivite bakımından öğrencilere sürekli hizmet sağlamaktadır. Bunun yanı sıra 24 saat kamera kayıt, danışma ve güvenlik hizmeti sağlayan Doruk Erkek Öğrenci Yurdu deprem yönetmeliğine uygun yapılmış modern bir binaya ve revire sahiptir. Doruk Öğrenci Yurdu hakkında aşağıdaki linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz.

http://ogrencikariyeri.com/haber/doruk-erkek-ogrenci-yurdu

4-) Lidya Kız Öğrenci Yurdu

lidya-kız-yudu-dış-kapı_790x445

Lidya Kız Öğrenci Yurdu 2017 yılında İstanbul’un merkezi ve nezih semtlerinden Bakırköy’de hizmete sunulmuştur. Lokasyonun merkezi olması sayesinde yurt bünyesindeki öğrenciler rahatlıkla İstanbul’un çeşitli noktalarına ulaşım sağlayabilmektedir. Yurt kurum içi öğrencilere çeşitli imkanlar sağlamaktadır. 7/24 fiber hızıyla internet hizmeti sağlayan Lidya Kız Öğrenci Yurdu bünyesindeki öğrencilerin yoğun olarak eğitim gördüğü okullara servis hizmeti de sağlamaktadır. Etüt, televizyon, kütüphane ve spor salonları sayesinde öğrenciler sosyal yaşamlarını yurt hayatlarında da sürdürebilmektedir. Yurt da öğrencilere sabahları kahvaltı ve akşamları sağlıklı ev yemekleri sunan Lidya Kız Öğrenci Yurdunda odalar 3, 4 ve 5 kişiliktir. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://ogrencikariyeri.com/haber/lidya-kiz-ogrenci-yurdu

5-) Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdu

05ebbbf0-73f6-4895-a13f-b52deb25eab7_790x445

Canan Dağdeviren Kız Öğrenci yurdu 16.000 metrekarelik 22 katlı bir binaya ve 174 adet odaya sahiptir. Yurt içerisinde öğrencilere sinema, fitness, sauna, hamam, kütüphane gibi sosyal alanlar sunan yurda giriş ve çıkışlar parmak iziyle yapılmaktadır. Bunun yanı sıra gece görüşlü kamera sistemi ve profesyonel güvenlik ekibiyle korunan Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdu, 1, 3, 4 ve 5 kişilik geniş oda seçenekleriyle öğrencilere hitap etmektedir. Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdu hakkında detaylı bilgiyle aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://ogrencikariyeri.com/haber/canan-dagdeviren-kiz-ogrenci-yurdu

6-) Özel İdeal 24. Şube Kız Öğrenci Yurdu

ideal_kiz_ogrenci_yurdu

24. Hizmet yılını geriden bırakan İdeal Öğrenci Yurtları, ABK şirketler kuruluşuna bağlı olarak bünyesinde 13 kız ve 13 erkek öğrenci yurdu olmak üzere toplam 26 adet öğrenci yurdu barındırmaktadır. Özel İdeal Öğrenci Yurtları Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hizmet vermektedir. 24. Şube olarak İstanbul Beşiktaş’ta kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren Özel İdeal Öğrenci Yurdu öğrencilere sabah kahvaltısında açık büfe imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli sosyal aktivite alanlarına sahip yurt, bünyesinde ki öğrencilere çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler sunuyor. Ayrıca gelişmiş güvenlik sistemlerine sahip yurt her öğrencisine fakülte ve bölümüne göre kartvizit taptırmaktadır. Özel İdeal 24. Şube Kız Öğrenci Yurdu hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.idealyurtlari.com/

7-) Boğaziçi Öğrenci Yurtları

35328242_2145223962173110_1994348624875618304_o

”Boğaziçi Yurtları Öğrencileri Mutludur” mottosuyla yola çıkan Boğaziçi Öğrenci Yurtları, İstanbul’un çeşitli noktalarda ki şubeleriyle öğrencilere hizmet vermektedir. Şubeleri ile sektörde 11 yılı geride bırakan Boğaziçi Öğrenci Yurtları deneyimli kadrosuyla bünyesinde bulunan öğrencilere en iyi ve güvenilir hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Boğaziçi Yurtları’nın İstanbul’un çeşitli bölgelerinde şubeleri mevcuttur. Şubeler okul ve kampüslere yürüme mesafesi olduğundan öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Boğaziçi Yurtları’nın İstanbul’da toplam 11 adet şubesi bulunmaktadır. Bunların 6’sı Beşiktaş, 2’si Şişli ve Kadıköy, Beylikdüzü ve Avcılar da bulunmatadır. Yurt içerisinde sınırsız, kesintisiz ve hızlı internet hizmeti öğrencilere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra kütüphane, kafeterya, spor salonu, sessiz ve huzurlu etüt odaları mevcuttur. Bu sosyal alanlar sayesinde öğrenciler kendi arasında sosyalleşebilmekte ve rahat bir ortamda ders çalışabilmektedir. Boğaziçi Öğrenci Yurtları, öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini bünyesinde ki yemekhanelerde sunmaktadır. Ayrıca çamaşırhaneler 24 saat boyunca öğrencilere açık haldedir. Bunun yanı sıra yurtlarda 7/24 sıcak su akmaktadır. Detaylı bilgiye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.bogaziciyurtlari.com.tr/

 

TIK!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir