İstanbul’da Ders Çalışmak ve Kafa Dinlemek için Mekan Önerileri

ders_calısmak

Merhaba arkadaşlar;

Hepimiz zaman zaman bir şeylerden kopmak için elimize kahvemizi alıp kitap okuyabileceğimiz, ‘selftime’ yapmak isteyeceğimiz, saatlerce rahatsız edilmeden oturabileceğimiz sessiz ferah ve huzurlu mekanlar arıyoruz. Özellikle sınav dönemlerinde kütüphaneler yetersiz ve kalabalık olabiliyor. Kimi zaman ise arkadaşlarımızla ders çalışmak istediğimizde kütüphane tarzı yerlere biz, absürt ve gürültülü kaçabiliyoruz. İşte bu yüzden sizin de böyle zamanlarda uğramak isteyeceğinizi düşündüğüm mekanları listeledim. Umarım yardımcı olabilirim 🙂

SALT GALATA
salt

Karaköy Bankacılar Caddesinde bulunan bu binayı görmeden geçmeniz mümkün değil. Zaten önünden geçerken bile bu güzel yapı insanı kendine çekiyor. içerisinde hem kocaman bir kütüphane hemde ders çalışmak için masalar mevcut fakat mekanda sessizlik önemli yani burda ders çalışmak isterseniz tek başınıza olmanızı öneririm. Ayrıca boğazınızı ıslatmak ve ağzınızı tatlandırmak isterseniz hemen iç kısımdaki cafeye uğramanız yeterli.

GALETA CAFE/GALATA
galeta
Serdar-ı Ekremin zemin kotunun hemen altında bulunan bu mekan ise güzel havalarda mutlaka uğramanız gereken bir yer. O minicik tatlış bahçesinde saatlerce vakit geçirebilir sessiz sakin kitabınızı okuyabilir, kafanızı dinleyebilirsiniz hele bir de havuçlu tarçınlı kekleri var ki hem kocaman hem tam bir lezzet bombası. Eee daha ne olsun tadından yenmez

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ/ TAKSİM
fransız
Taksimde bu kadar huzurlu bir yer bulunca insan gerçekten hayret ediyor. İlk konsolosluk için gittiğim bu mekanın güzelliğini farkedince kendisinden vazgeçemedim. Orta bahçesi ve içindeki minik cafesi tam olarak huzur.

OT DERGİ CAFE/GALATA
ot-dergi-cafe
Komando merdivenlerinden çıkınca hemen sağınıza bakmanız yeterli bu mekanı görmeniz için. Macchiatosu leziz, çalışanları kafa, müzikleri enfes, ortamımız hoş, modumuz güzel desek yalan olmaz. İster kitap okuyun ister ders çalışın ister kafa dinleyin ama buraya mutlaka uğrayın.

DOF CAFE/KARAKÖY
doof-cafe
İki fotoğrafçı arkadaşın açtığı bu mekanın alt katında da çalışabileceğiniz gibi, bana göre özellikle üst katı bu planınızı için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Bol ışık alan üst katta ki minik odasında bölünmeden çalışabilirsiniz. bu arada söylemeden edemeyeceğim kahveleri enfes.

MOC CAFE/NİŞANTAŞI
MOC-CAFE
Üst katındaki kocaman ahşap masaya laptopunuzu kitabınızı defterinizi koyun saatlerce rahatsız edilmeden çalışın. Dakika başı içeceğinizi bitirmenizi bekleyip başınıza dikilen, daha yarısını bile içmemişken bardağı alıp götüren garson yok. Enfes içecekler var. Hızlı internet sıcacık ortam var. insan daha ne ister ki. unutmadan eğer evcil hayvanınız varsa bu cafeye rahatça girip çıkabilir size her türlü refakat edebilir kendileri:)

 

Bu cafelerin dışında Starbuckslar içinde gördüğüm en uygun olanı Ortaköy Starbucks 2. kat. Manzara süper, yeri rahat e kahvesi zaten mükemmel. Al kitabını kalemini otur çalış, sıkıldığında da kaldır kafanı manzaraya bak:)

Umarım bu minik listem hoşunuza gitmiştir başka yazılarda görüşmek üzere:^^

[ad name=”HTML-3″]

Merve Ersan

Yıldık Teknik Üniversitesi-İşletme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir