İnsanların Bir Bakışta Sizin Hakkınızda Hüküm Verdikleri 9 Konu

Yeni biriyle karşılaştığınız anda onun hakkında pek çok konuda kararınızı vermiş oluyorsunuz aslında. Onu uzun uzun tanımanıza ya da 3-5 kelime etmenize bile gerek yok. Beyniniz farklı kategorilerde bu yabancıyı notlayıp geçiyor.

Türkçe’de insan sarraflığı olarak tabir edilen bu durum psikologlara göre hepimizin içinde olan ve her karşılaşmada tekrar ettiğimiz bir durum. Peki yeni birine denk geldiğimizde onun hakkında saniyeler içinde verdiğimiz kararlar bu kişinin hangi özelliklerine dair oluyor buyurun birlikte inceleyelim.

[ad name=”HTML”]

1. Güvenilir biri mi?

1- Hulusi-Kentmen

 

YAZININ ALTINDA YER ALAN SAYFA NUMARALARI İLE GALERİYE DEVAM EDEBİLİRSİNİZ

Bir insanın güvenilir olup olmadığına çat diye karar veriyormuşuz. Princeton’lı araştırma görevlileri bir grup üniversite öğrencisine 1 saniye süre verip karşıdaki insanın etkileyiciliğini, beğenilebilirliğini, agresifliğini ve verdiği güven duygusunu değerlendirmelerini istemiş. Bir diğer gruba ise karşıdakine istedikleri kadar bakma şansı vermişler. Süre uzadıkça diğer konularda insanların fikirleri değişse de “güvenilirlik” konusunda verdikleri cevap sabit kalmış.

[ad name=”Google Adsense”]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir