İndirdiğinize Pişman Olmayacağınız Mobil Uygulamalar

Günümüzde telefonumuz hem hep yanımızda olmasıyla hem de çok sık kullanmamızla vazgeçilmez bir parçamız haline geldi. Bu kadar çok kullandığımız telefonu daha verimli kullanmak  için ise işinize yarayacağını düşündüğüm uygulamalardan bahsetmek istiyorum.

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.15.08

1000Kitap

Bu uygulama kitapseverlerin çok seveceği türden. En güzel yanı birçok kitap hakkında  alıntı ve inceleme yazabilirken diğer okurlar tarafından yazılanları da okuyabilmeniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgiye ulaşabilir ve tüm kitaplarını görebilirsiniz. Ek olarak da  kitaplığınızdaki , okuduğunuz, okumak istediğiniz kitapları listeleyerek, okuma listelerinizi ve almak istediğiniz kitapları daha kolay belirleyebilirsiniz.Kitap için yapılmış gerçekten çok faydalı bir uygulama olduğunu söylemek mümkün.

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.06.48 (1)

IMDb

Daha önce film izleyen biriyseniz mutlaka IMDb’yi duymuşsunuzdur. Fakat uygulamasını kullanmıyorsanız, ilk işinizin uygulamayı indirmek  olması gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü uygulama film için yapılmış gerçekten detaylı bir uygulama. Film listelerini dilediğinizce düzenleyebilir, film hakkında yorumlar yazabilir, diğer yorumları okuyabilir ve filmleri puanlayabilirsiniz. Güzel olan bir özelliğiyse, film hakkında yönetmen ve oyuncular,ödüller,ekstra bilgi ve görsel içerikler,benzer filmler gibi detaylıca bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca yönetmenlerin diğer filmlerini, oyuncuların ise oynadığı diğer filmleri görebildiğiniz için birçok filmi kolayca keşfetmiş oluyorsunuz.Film kültürünüzü geliştirmek istiyorsanız IMDb’nin uygulaması tam size göre!

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.06.48 (2)

Tandem 

Tüm diller gibi İngilizce de tekrar edilmediği zaman kolayca unutulabilen bir dil. Tandem uygulaması pratik yapmak istediğiniz dili konuşan insanları keşfedip, konuşmanızı sağlıyor. Ayrıca konuşma sırasında yazdıklarınızı düzeltebilir, ses kaydı gönderebilir ve videolu arama da yapabilirsiniz. Ek olarak bu uygulama içinden eğitmenlerle konuşma dersleri de satın alabilirsiniz. Pratik yapmak için kaliteli  bir dil uygulması olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.06.48 (3)

Quality Time 

Telefonun hep yanımızda olduğunu ve onu çok sık kullandığımızı söyledik. Peki tam olarak neye, ne kadar süre harcadığımızı biliyor muyuz? Bu konuda sizi ilk günden sarsacak sonuçlar göstermesi mümkün olan Quality time, kolayca zamanınızın ne kadarını neye harcadığınızı günlük ve haftalık olarak çok net bir şekilde sizinle paylaşmakta. Telefonda geçirdiğiniz vakti ölçmek ve verimliliğinizi arttırmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.06.48 (4)

Pocket

Kısaca elektronik dosya diyebileceğimiz bu uygulama, internette karşılaştığınız  yazı ve video gibi içerikleri biriktirmeye ve dilediğiniz zaman açıp incelemenize olanak sağlıyor. Çoğu zaman güzel bir içerik gördüğümüzde nereye kaydedeceğimizi bilemeyiz ve içeriğin kaybolmasından korkarız. Bu uygulama yararlı içerikleri kaybetmemenize yardımcı olup, içerikleri topluca kaydetmenizi sağlamaktadır.

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.15.08 (1)

Google Keep/Evernote/Trello

Bu üç uygulamada aslında düzenleme odaklı uygulamalar olsa da, google keep daha basit anlamda günlük takip veya geçici yazacağınız notlar için ideal olsa da; Evernote daha karmaşık, detaylı ve uzun süreli planlama gerektiren içeriklerinizi düzenlemede ve planlamakta daha çok yardım edebilecek bir uygulama. Trello ise yine düzenlemenize yardımcı olan ama daha çok ekip çalışmalarınıza yardım etmesi ile ünlenmiş bir düzenleme, not uygulaması. Üç uygulamanın da güzel olduğunu  ve ihtiyacınıza göre size en uygununu seçebileceğini söyleyebilirim.

WhatsApp Image 2019-07-03 at 16.06.48 (6)

Spendee

Siz de ay sonunda cebinizde ki paranın nereye gittiğini merak ediyor ve fark etmeden çok çabuk harcadığınızı düşünüyorsanız Spendee uygulaması aklınızda ki tüm soru işaretlerini yok etmek ve harcamalarınızı düzenlemek adına tam size göre bir uygulama. Tüm harcamalarınızın kategorileriyle birlikte ne zaman ve ne kadar  olduğunu görmenize ve bunun sonucunda bütçenizi planlamanıza yardımcı olabilecek bir uygulama.

Son olarak eğer hala Öğrenci Kariyerinin mobil uygulamasını indirmediyseniz, indirip bakmanızı önerebilirim.

Özgün İçerik: Saliha Turgut

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir