“Hayallerini Yaşa Prenses” Projesi Hem İlham Verecek Hem Bağış Toplayacak

DISNEY, DÜNYA ÇAPINDA KIZ ÇOCUKLARINI HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTMEYE TEŞVİK EDEN “HAYALLERİNİ YAŞA PRENSES” FOTOĞRAF PROJESİ BAŞLATTI

Disney’in #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle dünya çapında başlattığı proje kapsamında 15 ülkeden 19 kadın fotoğrafçı, kendi ülkelerinde hayallerinin peşinden giden genç kız ve kadınların ilham verici fotoğraflarını çekti. Proje kapsamında Türkiye’den ülkemizi dünya çapında temsil eden ödüllü fotoğrafçı Dilan Bozyel, jimnastik dalında elde ettiği başarılarla bu dalda Türkiye’den olimpiyatlara katılmaya hak kazanan en genç sporcu ünvanına sahip Milli Jimnastikçimiz Tutya Yılmaz’ı fotoğrafladı. “Hayallerini Yaşa Prenses” projesi ile DisneyWorldwide Services, kız çocuklarına destek veren Birleşmiş Milletler Vakfı’nın Girl Up fonuna 1 milyon Dolar kaynak sağlamayı hedefliyor.

Disney’in başlattığı “Hayallerini Yaşa Prenses” global fotoğraf projesi, azim ve başarı hikayeleriyle bütün dünyaya örnek olacak ilham kaynağı genç kız ve kadınları bir araya getirdi; Birleşmiş Milletler kürsüsüne çıkan en genç konuşmacıdan, Afganistan’ın ilk kadın bisiklet takımına ve Çin’in altın madalyalı Paralimpik sporcusuna kadar birbirinden özel hikayeler, gören her genç kıza ilham verecek fotoğraf kareleriyle bir araya geldi. Türkiye’den ise rol model olarak ülkemizi olimpiyatlarda başarıyla temsil eden en genç jimnastikçi unvanını kazanmış 18 yaşındaki Milli Sporcumuz Tutya Yılmaz’ın hem İstanbul arka planıyla hem de her gün antreman yaptığı salonda hayallerini ve çalışkanlığını yansıtan fotoğrafları çekildi.

Tutya Yılmaz, kendisini çok heyecanlandırdığını belirttiği proje ile ilgili “Ben hayallerime ulaşmak için çok çalıştım, asla pes etmedim ve hep daha fazlasını hedefledim. Bu proje sayesinde Brezilya’dan, İtalya’dan veya Kanada’dan genç bir kızın benim hikayeme tanık olarak hayallerini gerçekleştirmek için cesaret bulabileceğini bilmek beni gerçekten çok heyecanlandırıyor.” dedi. Tutya Yılmaz’ın birbirinden ilham verici pozlarını çeken ödüllü fotoğrafçı Dilan Bozyel ise proje ile ilgili duygularını “Tüm dünyada hayalleri olan genç kızlara pes etmeden çok çalışarak hayallerine ulaşabileceklerini Disney Prenses’leri ve gerçek hayatta başarılarıyla gündemde olan rol modeller üzerinden gösterdiğimiz bu global projenin bir parçası olmak çok gurur verici. Çekimlerimiz çok keyifli geçti; bir yandan Tutya’nın azim ve başarıyla dolu hikayesini diğer yandan İstanbul’un güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtabilmeyi hedefledim. Fotoğraflarda kullandığım Asya ile Avrupa’yı birleştiren İstanbul görüntülerinin Tutya’nın başarı hikayesiyle birbirini tamamladığına ve hayalleriyle dünyaya açılmak isteyen milyonlarca kıza ilham vereceğine inanıyorum” sözleriyle dile getirdi.

O heyecan verici anları siz de aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz 🙂

 

HER BEĞENİ, KIZ ÇOCUKLARI YARARINA 1 ABD DOLARI KARŞILIĞINDA BAĞIŞA DÖNÜŞECEK

“Hayallerini Yaşa Prenses” projesi aynı zamanda Birleşmiş Milletler Vakfı’nın 2010 yılından bu yana tüm dünyada kız çocukları ve genç kızlara eğitim ve liderlik alanlarında kendilerini geliştirebilmeleri için destek verebilmek üzere oluşturduğu Girl Up fonuna kaynak yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda, 15 Ağustos-11 Ekim tarihleri arasında #HayalleriniYaşaPrenses etiketi ile projede yer alan fotoğraflara yapılacak her beğeni veya katılımcıların #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle herkese açık olarak kendi Facebook, Instagram ve Twitter mecralarında kendi hayallerini yansıtan her fotoğraf paylaşımı için Disney Worldwide Services, Girl Up projesine 1 Dolar bağışta bulunacak. Toplamda 500 bin ile 1 milyon Dolar arasında bağış toplanması hedefleniyor.

Türkiye’den projeyi desteklemek için kampanya ana mecrası olan Disney Türkiye Facebook sayfasını ziyaret ederek #HayalleriniYaşaPrenses fotoğraflarını beğenebilir ve kendi fotoğraflarınızı yine aynı etiketle paylaşabilirsiniz.

Global web sitesine linkten ulaşabilirsiniz.

 

Melis Kasap

Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde formüllerle coşan bir garip öğrenci. Üniversite bitene kadar parmak atmadığı bir faaliyet kalmasın derdinde. Hep aktif daha aktif olmaya...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir