GREAT Yüksek Öğrenim Burs Programı 2019 – Türkiye

British Council ve Birleşik Krallık’tan sekiz üniversitenin iş birliğinde başlatılan 2019 GREAT Burs Programı, Birleşik Krallık’taki benzersiz yükseköğrenim olanaklarına erişmek isteyen Türk öğrenciler için 2019-2020 eğitim yılı özelinde burs imkanları sunuyor.

15 adet lisans ve lisansüstü burs sunan Türkiye burs programının toplam değeri yaklaşık olarak 300.000 Sterlin’dir. Bursların değeri, okulların yıllık harç ücretlerini kapsayacak şekilde 12.500 Sterlin ile 26.000 Sterlin arasında değişiyor. Bu burs programı, Birleşik Krallık’ta lisans veya lisansüstü eğitim alma amacıyla finansal destek arayan Türk öğrenciler için eşsiz bir fırsat oluşturuyor. Burs eğitimin ilk yılı için geçerlidir. Öğrenciler, İngiltere, İskoçya veGaller’deki sekiz üniversitenin sunduğu mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım, biobilimler, bilgi teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabiliyorlar.

Öne Çıkan Noktalar

 • Burslar, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır.
 • Burslar, sadece bir yıl için geçerlidir.
 • Bursların değeri, okul ücretlerine bağlı olarak 12.500 Sterlin ile 26.000 Sterlin arasında değişmektedir.
 • Burslar, lisans ve lisansüstü bölümleri ve lisansüstü araştırma programlarını kapsamaktadır.
 • Birleşik Krallık’taki sekiz üniversite, Türk öğrencilere özel 15 GREAT bursu sunmaktadır.
 • Program; mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım ve Bilgi Teknolojileri dahil pek çok alanı kapsamaktadır.

Son başvuru tarihi

GREAT Burs Programı 2019 için son başvuru tarihleri, kurumdan kuruma göre değişiklik gösteriyor. Bursların son başvuru tarihleriyle ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir veya üniversitelerin burs sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Şu anda altı üniversite tarafından sunulan 13 adet lisans ve lisansüstü burslarına başvurular devam ediyor. Coventry University bursu için başvurular 13 Mayıs 2019 tarihinde son buluyor. Loughborough ve University of Bristol için başvurular sona erdi.

Başvuru yapacakların tamamlaması gereken adımlar: 

 1. Adım:Burslara başvuru için uygunluk kriterlerini sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin.
 • Türk pasaportunuz var mı?
 • Birleşik Krallık’ta lisans veya lisansüstü bir programa veya lisansüstü bir araştırma programına mı katılmayı planlıyorsunuz?
 • Başvurduğunuz veya başvuracağınız program 2019 sonbaharında mı başlıyor?
 1. Adım:Listelenen üniversitelere ve burslara göz atın ve kurum veya burslarla ilgili detaylı bilgiye erişmek için verilen bağlantılara tıklayın.
 2. Adım:İlgili üniversitenin web sitesindeki bilgilere göre burslara başvurun.
 3. Adım:Burs kazanan kişiler, başvuru yaptıkları üniversiteler tarafından bilgilendirilecektir.
 4. Adım: Burs

Programda yer alan üniversiteler;

Arts University Bournemouth
ARTS-UNIVERSITY-BOURNEMOUTH
Arts University Bournemouth, üretim ve düşünme bakımından önde gelen profesyonel sanat üniversitelerinden biridir. 1885 yılında kurulan üniversite, öğrencilerin ve akademisyenlerin sanat, tasarım, medya ve sahne sanatları konularında ilişkiler kurmak için bir araya geldikleri bir topluluktur.
Başvurular için son tarih 1 Temmuz 2019

Coventry University
COVENTRY
Coventry University öğrencilerin geleceklerine yatırım yaparve öğrenciler mezun olduklarında onların hayatlarını değiştirecek öğrenme ortamını, becerileri ve desteği sağlamayı hedefler.İleriye dönük yaklaşımları, modern tesisleri ve pratik eğitimi sayesinde yedi yıldır Birleşik Krallık’ın en modern üniversitesi unvanını almaktadır.
Başvurular için son tarih 13 Mayıs 2019

Swansea University
SWANSEA
Swansea University ; The Times ve The Sunday Times 2018 İyi Üniversite Rehberi’ne ve en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi’ne (REF2014) göre Birleşik Krallık’ın En İyi 30 Üniversitesi arasında Galler’de birinci sıradadır. Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, çalışmalarınıza odaklanmak için mükemmel bir yer sunan park alanıyla çevrili, sahil kampüsü olarak adlandırılan muhteşem bir lokasyonda  yer almaktadır.
Başvurular için son tarih 31 Temmuz 2019

The University of Bradford
BRADFORD
University of Bradford 
dünyanın en büyük teknoloji üniversitelerinden biri olup, yarının sorunlarını çözmek için pratik uygulamalarla ve en ileri araştırmalarla desteklenen yüksek kaliteli bir öğretim sunar. Üniversite, tüm öğrencilerinin güzel bir yaşam sürdürmesi, dünya vatandaşı olması ve dünyada bir fark yaratması için tutkuyla çalışıyor. University of Bradford’ın Birleşik Krallık ve yurt dışındaki yerleşkelerinde 9.800’den fazla öğrenci eğitim görüyor. Öğrenciler 120 milyon sterlinlik yatırım yapılan kampüsten de faydalanabilecek.
Başvurular için son tarih 28 Haziran 2019

University of Glasgow
GLASGOW
1451 yılında kurulan University of Glasgow , İngilizce konuşulan ülkelerdeki üniversiteler arasında en eski dördüncü üniversitedir. Dünyanın En İyi 100 Üniversitesi (QS 2018 Dünya Üniversite Sıralaması) arasında yer alan üniversite, The Times ve The Sunday Times 2018 İyi Üniversite Rehberi tarafından da Yılın İskoç Üniversitesi seçildi. Her yıl dünya genelinde 140’dan fazla ülkeden 26.000’den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisi üniversitede öğrenim görmektedir.İskoçya’nın en büyük şehrinde bulunan üniversite, Birleşik Krallık’ın prestijli bir oluşumu olan Russell Group üyesidir.
Başvurular için son tarih 30 Haziran 2019

Warwick University
Warwick_university
WMG , Warwick Üniversitesinin disiplinler arası çalışan en büyük departmandır. Eğitim ve araştırma alanlarındaki mükemmelliği ve sektördeki geniş işbirlik ağıyla ün salmış WGM departmanı, mühendislik, teknoloji, yönetim ve inovasyon konularının birleştirildiği, işletme üzerine uygulamalı eğitimler sunmaktadır.
Başvurular için son tarih 1 Haziran 2019

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir