Genç Yaşta Başarının Anahtarları

 

Bazı insanların genç yaşta nasıl bu kadar başarılı olduğunu merak ettiğiniz oldu mu?
Kesinlikle olmuştur.
O zaman hem merakını giderme hem de motivasyon zamanı.

Hata Yapmaktan Korkma
Bir konuda başarılı olmanın altın kuralı; o konuyu çok iyi bilmektir. Çok iyi bilmek için denemeler yapıp başarısız olmanız ve bu deneyimler sonucunda bilgi seviyenizi arttırmanız gerekmektedir. Alibaba.com kurucusu Jack Ma “ Bir gecede zengin oldum ama 30 yıl boyunca denedim” demiştir. Bu yüzden başarıya giden yolda hata yapmaktan korkmayın.

w_790x445

Güne Erken Başla
Peki, bu başarılarına nasıl katkıda bulunuyor? Çünkü erken kalkanlar, gelenleri yanıtlayarak, egzersiz yaparak ve kendilerine kişisel zaman ayırarak güne diğer insanlardan daha önce başlıyorlar ve aynı zamanda daha mutlu ve daha verimli olma eğilimi gösteriyorlar.

e_790x445

”Be Active and Talk More”
Başarılı insanlar iletişim ağı kurmanın önemini bilirler. Aslında araştırmalarda, iletişim ağı kurmanın insanların iş hayatlarında daha yüksek performans göstermelerine neden olabileceği ve iş bulma şansını artırdığı bulundu.
Başarılı insanlar hiyerarşi sistemindeki kendini gerçekleştirme aşamasına geldikleri için içten davranıyor ve empati kurmaya çalışıyorlar.

q_790x445

Kendini Meşgul Edecek Bir Şeyler Bul
Başarılı insanlar sürekli aktiftir asla zamanlarını boşa harcamazlar
“Bir girişimcinin, bu tür bir iş ahlakına sahip olması gerekir.”

w_790x445

“Be Global Citizien“
Uluslararası olmak günümüzde dünyayı ve trendleri anlayabilmek için en önemli etken olarak teşkil ediyor. Bu yüzden Uluslararası kurumlarda çalışma deneyimleri, Erasmus, Aiesec, Work and Travel vb. fırsatlarlar çok büyük bir fırsat bunun haricinde ise her gün 10 dakika CNN ve BBC izlemek bile sizin farkındalığınızı arttırır.

e_800x519_790x445

Çalışmaya Bir Gün Önce Başla
Başarılı insanların, bir gün önceden, önceliklerini belirleyebilmek için yapılacaklar listesi oluşturdukları bilinen bir durumdur. Bu basit gibi görünen ama çoğu zaman yapılmayan durum, insan beyninin unutkan yapısı yüzünden bazı işlerin yapılamamasına neden olur. Bu yüzden bir ajandaya sahip olup onu planlı bir şekilde kullanmak çoğu zaman hayat kurtarır.

r_790x445

Erteleme

Hayatınızdaki hiçbir şeyi ertelemeyin. Unutmayın ki zaman faniler için sonsuz değildir. Bu nedenle zamanın belirli bir limiti ve bu limitin herkes için farklı olduğunun farkına varın. Keşkelerle dolu bir hayat sadece yaşamınızı ertelediğinizi gösterir ki bu başarının önündeki en büyük engeldir. Hedeflerinizi ve önceliklerinizi ertelemeyin. Kararlı olun ve emin adımlarla ilerleyin. “Bugünün işini yarına bırakma” demiş atalarımız, o gün için neyi yapmanız gerekiyor ise onu zamanında yapın.

t_790x445

Kolaya Kaçma
Bir işin kolayına kaçmak ne kadar cazip görünse de, asla ilk seçeneğiniz olmamalı ve bunu yapmak sizi rahatsız etmeli.

y_790x445

Bir düşünce belirtin “Genç Yaşta Başarının Anahtarları

 • 16 Mart 2017 - 19:08
  Permalink

  Simply wish to say your article is as astonishing.
  The clarity for your submit is simply nice and i can suppose you’re knowledgeable on this
  subject. Fine with your permission allow me to seize your feed to stay up to date with forthcoming post.

  Thanks a million and please carry on the enjoyable
  work.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir