Dünyanın En Zorlu Okul Yolları

Aramızda okula gitmenin zor olduğundan yakınan pek çok öğrenci var. Ancak okula gitmek için dünya üzerinde zorlu engelleri aşan çocuklar da var.

Pek çoğumuz öğrencilik yıllarında okul hayatının  zorluklarından yakınmışızdır. Ancak dünya üzerinde okula gidip eğitim görebilmek için her gün  inanılmaz zorlukta engeller aşmak zorunda olan çocukların görüntülendiği birbirinden inanılmaz ve dramatik  fotoğraf karelerini gördüğünüzde fikriniz kesinlikle değişecek.

İşte okul yolunun ve okula gitmenin en büyük zorluğunu yaşayan çocukların inanılmaz mücadelesini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren o dramatik kareler;

Burası Endonezya

Burası Endonezya

Her gün ölüm tehlikesiyle burun buruna gelmeye aldırış etmeden okula ulaşmak için mücadele veren o küçücük bedenler, eğitim uğruna canlarını tehlikeye atmak zorunda kalıyorlar.

Burası Hindistan

Burası Hindistan

Okula gitmek için dondurucu soğuğa aldırmadan, her gün ölüm tehlikesiyle burun buruna Himalaya Dağlarını aşarak okula giden çocuklar.

Burası Çin

Burası Çin

Burası Kolombiya

Burası Kolombiya

Her gün 400 metre yükseklikten Nehrin üzerinden adeta uçarcasına çok tehlikeli bir şekilde geçerek eğitim görebilmek için okula giden çocuklar.

Burası İse Türkiye

Burası İse Türkiye

Ne yazık ki Ülkemizde de okula gidebilmek uğruna zorlu yollar aşan ve ölüm tehlikesiyle burun buruna gelen  minicik çocuklarımız var.

Tekrar Çinde’yiz

Tekrar Çinde'yiz

Daha iyi bir yaşam için her gün 800 metrelik dağı aşıp okula ulaşmak zorunda olan küçücük çocuklar. Minik bedenleriyle devasa mücadeleler vererek okula gitmek mecburiyetinde kalıyorlar.

Burası Yine Çin

Burası Yine Çin

Yoksulluk, gelişmemişlik ve eşitsiz bir dünya. Görenin içini sızlatan dramatik manzaralar var. Bu karelerde gördüklerimiz ve görmediğimiz pek çok zorlu şartlara rağmen daha iyi bir yaşam için eğitim görmek uğruna her gün ölüm tehlikesiyle kol kola giren minik bedenler var. Bir okul yolu ne kadar zor olursa olsun, eğitimden vazgeçmeyen insanlar var. Eğitim çok önemli, daha iyi bir  yaşam ve gelişmişlik için eğitim şart.

Kaynak

 

Leyla Günbay

Leyla, tam bir deniz aşığı, mutfakta zaman geçirmek ve yazmak en büyük tutkuları. Abant İzzet Baysal Üniversitesi/ Gastronomi ve Mutfak Sanatları son sınıf öğrencisi. Öğrenci Kariyeri ailesinde Eylül 2016'dan beri yazarlık yapıyor. "Yazılarımla ilgili soru sormaktan, düşüncelerinizi paylaşmaktan lütfen çekinmeyin." İletişim: leylagunbay872@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir