Ces 2018’den 10 İlgi Çekici Teknoloji

CES 2018’DEN 10 İLGİ ÇEKİCİ TEKNOLOJİ

Amerika’nın Las Vegas kentinde bu yıl 51’incisi düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2018 (Consumer Electronics Fuar- Tüketici Elektriği Fuarı 2018) teknoloji harikalarına ev sahipliği yapıyor.

Bu yazımızda 10 teknolojik icatı önünüze seriyoruz.

1- VİVO – İLK SANAL PARMAK İZİ OKUYUCUSU

vivo-phone-ces-2018-8955

Dünya’nın ilk sanal parmak izi okuyucusunu tanıtan Vivo, fuarda en göze çarpan teknolojiler arasındaydı. Samsung ve Apple’dan beklenen teknolojiyi 2018’in ilk yarısında piyasaya sunacağını belirten VİVO, ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

2 – ELEKTRİKLİ UÇAN TAKSİ

UÇAN TAKSİ

Fuarda geleceğin taksisini Bell Helicopter Textron tanıttı.

Yapılan açıklamalarda Uçan Taksi’nin internetin bir parçası olacağı söylendi.

3 – ZAXE – X1

zaxe

Türkiye’nin yerli ve milli 3D yazıcısı Zaxe de Ces 2018 fuarında yerini aldı. Profesyoneller için Türkiye’de üretilen ve geliştirilen X1 Plus, geniş baskı hacmi, uzaktan ağ bağlantılarıyla kontrol edilebilirliği, sessiz yapısıyla yüksek kaliteli baskılar sunuyor. X1 modelini tanıtan Zaxe ilgi gören teknolojiler arasındaydı. Bize de gururlanması kaldı. 😊

4 – BYTON – ELEKTRİKLİ OTOMOBİL

BYTON_Interior_view_02-1024x444

Fuarda elektrikli otomobil modelini tanıtan Byton şimdiden Tesla’ya rakip olarak konuşulmaya başlandı. 523 kilometre menzile sahip olan otomobil elektrikli Suv modeli özelliğini taşıyor ve 272 beygir güce sahip.

5 – HTC- VİVE PRO

htc_vive_review3

HTC VİVE serici sanal gerçeklik serisini bir yenisini ekleyerek VIVE PRO’yu tanıttı. Bu cihazın kullanıcıların rahatsızlık duyduğu özelliklerden arındırılmak için piyasaya sunulduğu söylendi.

6 – LG – KATLANABİLİR TELEVİZYON

lg

Kore merkezli bir şirket olan LG katlanabilir televizyonunu tanıttı. OLED panele sahip olan televizyon 65 inç boyuta ve 4K görüntü kalitesine sahip. Dekorasyon ve yenilikçiliğin bir araya geldiği bu televizyon ziyaretçilerin gönlünü fethetmiş bulunmakta.

7 – FORWARDX – AKILLI BAVUL

akilli_bavul

Birçok öğrenci için büyük teknoloji olan bu bavul yol boyunca sizi takip ediyor ve güç kaybınızı engelliyor. ForwardX’in tanıttığı bu bavul elektrikli motoruyla peşinizden geliyor.

8 – NVIDIA – DRİVE XAVIER

automobil

Otonom otomobiller geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. NVIDIA ise bu teknolojiyi görüp beyin işlevini görecek olan bu yapay zekayı geliştirmiş. Şirketin söylediğine göre dünyanın en büyük sistem çipi. 8 çekirdekli işlemciye, 512 çekirdekli Volta Gpu’suna sahip. NVIDIA bu çeyrek için ortakları ile paylaşacak.

9 – SAMSUNG – THE WALL

samsungthewall

Koreli üreticinin Ces 2018’de ürünlerini tanıtacağı bekleniyordu ki Samsung şaşırtmadı. Samsung’un 146 inçlik televizyonu ziyaretçilerin ilgisini oldukça çekmiş durumda. Bu yeni televizyon mevcut LED’lerden çok daha küçük ölçekli ve her biri kendi kendilerine ışık kaynağı olarak hareket eden mikron ölçeğindeki LED’ler ile kendinden ışık yayıyor.

10 – KOHLER – AKILLI TUVALET

Kohler-Numi-Akıllı-Tuvalet

Yazıya bu yeni nesil tuvaleti de eklemesek olmazdı 😊 Bu tuvalet ortamdaki ısıyı ve kokuyu kontrol edebiliyor. Üstelik ışık ve müzik de sunuyor. Günlük kısa işlerinizi eğlenceli hale getiren bu klozet ziyaretçileri halen güldürmeye devam ediyor.

Kaynak

Elif Karaman

İktisatçı aday adayı, doğa sever, homo economicus.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir