Çalışmak İçin Google’a Mektup Yazan 7 Yaşındaki Kıza Google’ın CEO’sundan Cevap!

7 yaşındaki küçük bir kıza ileride ne olmak istediğini sorduğunuzda hemşire, astronot ve öğretmen gibi cevaplar alırsınız. Chloe Bridgewater’un idealleri ise yaşıtlarından çok farklı. Küçük kız Google’da çalışmak için Google’a mektup yazdı.

Babası kızının yazdığı mektubu hiçbir cevap beklemeden Google’a yolladı. Ancak o bile gelen cevap ile çok şaşırdı.

Chloe’nin babası Andy Bridgewater, “Kızım, Google’ın inanılmaz görkemli ofislerine ait fotoğrafları internette gördü ve burada çalışmak istediğini söyledi. Daha sonra kendi el yazısıyla Google’a iş başvurusunda bulundu” dedi.

Minik Chloe Google’a yazdığı mektupta nelerden hoşlandığını ve ileride neler yapmak istediğinden bahsediyor.

İşte o mektup:

Merhaba Google’ın patronu,

Adım Chloe. Büyüdüğümde Google’da çalışmak istiyorum. Aslında bir de çikolata fabrikasında çalışmak istiyorum ve Olimpiyatlar’da yüzücü olmak istiyorum. Her cumartesi ve salı günü yüzmeye gidiyorum. Ofisinizdeki puf koltukları ve kaykayları gördüm. Ben de bilgisayarları çok seviyorum ve tabletimde oyun oynuyorum. Babam bana bir oyun yükledi. Oyunda robotları aşağı-yukarı hareket ettiriyorsunuz. Bunu oynarsam bilgisayarlar hakkında bilgileneceğimi söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacağını söyledi. 7 yaşındayım. Okuldaki öğretmenlerim anneme ve babama çok çalışkan olduğumu söylüyorlar. Babam eğer derslerime çalışmaya devam edersem bir gün Google’da çalışabileceğimi söyledi.

Kız kardeşim Hollie de çok zeki. Ama o oyuncak bebeklerle oynamayı seviyor. O henüz 5 yaşında.

Babam, size yazmamı ve iş istememi söyledi. Ne yapacağımı bilmiyorum ama orada çalışmak istiyorum. Mektubumu okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım.

İyi günler!

Chloe Bridgewater

Fotoğraf: Twitter

Gördüğünüz gibi Chloe iş başvurusunda bulunurken ‘Bilgisayarları seviyorum’ gibi ifadelerde bulunup başvuracağı işe dair yeteneklerinden bahsediyor. Hatta referansları bile var; annesi, babası ve öğretmenleri.

Son olarak da daha önce Noel Baba’ya mektup yazdığını söylüyor. Muhtemelen ondan cevap alamamış.

Ancak her gün aldıkları binlerce mesaja ve yoğunluğa rağmen Google’ın CEO’su mektupla direkt olarak kendisi ilgilenmiş. İşte Sundar Pichai’nin minik Chloe’ye cevabı:

Sevgili Chloe,

Mektubun için çok teşekkür ediyorum. Bilgisayarlar ve robotlarla ilgilenmene çok sevindim. Umarım ki teknolojiye olan merakın daha da artar. Sıkı çalışmaya ve hayallerini gerçekleştirmek için çabalamaya devam edersen amaçlarına ulaşacağından eminim. Google’da da çalışabilirsin, Olimpiyatlar’da yüzücü de olabilirsin. Okulu bitirdiğinde senden tekrardan iş başvurusunda bulunmanı istiyorum! 🙂

Kendine iyi bak ve ailene selamlarımızı ilet.

Saygılarla,

Sundar Pichai

CEO

Fotoğraf: Twitter

Küçük yaşta bir kızın böylesine büyük ideallere sahip olması gerçekten inanılmaz. Google CEO’sunun ise kızı göz ardı etmeyerek cevap vermesi ise ayrı bir güzel.

Kaynak

Armoni Bayar

Vice President at ÖğrenciKariyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir