Çalışanlarına Sunduğu Sosyal İmkanlarla Kendini Deli Gibi Sevdiren 20 Şirket

Dünya’da kurban olduğum kurumsallığın bazen ne de güzel yanları oluyor dedirten şirketler de yok değil.

Bebek parası vereni var, Panda Cuması yapanı var, şirkete akupunkturcu getireni var. Çalışana verilen sosyal imkanı özel sağlık sigortasından hafif öteye geçirmiş şirketleri Businessinsider’dan derledik.

1. Google, çalışanlarının birinin vefat etmesi durumunda maaşının yarısını 10 yıl boyunca dul kalan eşlerine ödüyor.
Google, çalışanlarının birinin vefat etmesi durumunda maaşının yarısını 10 yıl boyunca dul kalan eşlerine ödüyor.

2. Netflix yeni anne ve baba olmuş çalışanlarına 1 yıllık ücretli izin veriyor. Ayrıca izinden döndüklerinde tam ya da yarı zamanlı çalışma seçenekleri ve ihtiyaçları olduğuna izine ayrılma imkanları oluyor.Netflix yeni anne ve baba olmuş çalışanlarına 1 yıllık ücretli izin veriyor. Ayrıca izinden döndüklerinde tam ya da yarı zamanlı çalışma seçenekleri ve ihtiyaçları olduğuna izine ayrılma imkanları oluyor.3. Personeline yılda iki gün ücretli izin veren REI firması çalışanların bu günlerde en sevdikleri aktiviteleri yapmasını teşvik ediyor.
Personeline yılda iki gün ücretli izin veren REI firması çalışanların bu günlerde en sevdikleri aktiviteleri yapmasını teşvik ediyor.4. Salesforce şirketi çalışanları ise yılda 6 gün ‘gönüllülük çalışması’ yapmaları için ücretli izin alıyor ve bununla birlikte her birine istedikleri STK’ya bağışlamaları için 1000 dolar veriliyor. Salesforce şirketi çalışanları ise yılda 6 gün 'gönüllülük çalışması' yapmaları için ücretli izin alıyor ve bununla birlikte her birine istedikleri STK'ya bağışlamaları için 1000 dolar veriliyor.5. Facebook yeni bebek sahibi olan çalışanlarına 4000 dolar ‘Bebek Nakiti’ veriyor. Facebook yeni bebek sahibi olan çalışanlarına 4000 dolar 'Bebek Nakiti' veriyor.6. Eğer Spotify’da çalışıyorsanız ve çocuk sahibi olmakta sağlık problemleri yaşıyorsanız şirket sizin masraflarınızı karşılıyor. Ayrıca 6 aylık ücretli anne baba izni ve 1 ay esnek çalışma saatleri imkanı da var.Eğer Spotify'da çalışıyorsanız ve çocuk sahibi olmakta sağlık problemleri yaşıyorsanız şirket sizin masraflarınızı karşılıyor. Ayrıca 6 aylık ücretli anne baba izni ve 1 ay esnek çalışma saatleri imkanı da var.

7. Dünya Vahşi Yaşam Fonu (WWF) çalışanları 2 haftada bir cuma günü ‘Panda Cumaları’ konseptiyle izin kullanıyor.
Dünya Vahşi Yaşam Fonu (WWF) çalışanları 2 haftada bir cuma günü 'Panda Cumaları' konseptiyle izin kullanıyor.

8. Her Airbnb personeli yıllık 2000 dolar hediye alıyor ve bu parayla istedikleri yere seyahat edip Dünya’nın herhangi bir yerinde Airbnb ev sahipleriyle kalabiliyorlar. Her Airbnb personeli yıllık 2000 dolar hediye alıyor ve bu parayla istedikleri yere seyahat edip Dünya'nın herhangi bir yerinde Airbnb ev sahipleriyle kalabiliyorlar.

9. Price Waterhouse Coopers öğrenci kredisi borçları için yıllık 1200 dolarlık bir destek sunuyor.Price Waterhouse Coopers öğrenci kredisi borçları için yıllık 1200 dolarlık bir destek sunuyor.

10. Pinterest’te ücretli bebek izni toplam 3 ay ve 1 ay da yarı zamanlı çalışma imkanı var, bununla birlikte işe geri dönüş planı oluşturmak amacıyla çalışanlar ikişer kez danışmanlık hizmeti alıyor. Pinterest'te ücretli bebek izni toplam 3 ay ve 1 ay da yarı zamanlı çalışma imkanı var, bununla birlikte işe geri dönüş planı oluşturmak amacıyla çalışanlar ikişer kez danışmanlık hizmeti alıyor.

11. Büyük bir kar yağışı sonrasında kayak tatili yapmaları için Burton personeline hem ‘kar günleri’ izni hem de sezonluk kayak merkezi üyeliği veriliyor. Büyük bir kar yağışı sonrasında kayak tatili yapmaları için Burton personeline hem 'kar günleri' izni hem de sezonluk kayak merkezi üyeliği veriliyor.

12. Cloud iletişim platformu Twilio’da çalışanlara Kindle ve her ay 30 dolarlık kitap çeki hediye ediliyor.Cloud iletişim platformu Twilio'da çalışanlara Kindle ve her ay 30 dolarlık kitap çeki hediye ediliyor.

13. Twitter’da çalışanlar her gün özel hazırlanmış üç öğün yemeğin haricinde, şirket içinde akupunktur hizmeti ve doğaçlama dersleri gibi sıradışı imkanlara sahip. Twitter'da çalışanlar her gün özel hazırlanmış üç öğün yemeğin haricinde, şirket içinde akupunktur hizmeti ve doğaçlama dersleri gibi sıradışı imkanlara sahip.

14. Accenture şirketi LGBTI haklarına gösterdiği saygı çerçevesinde, cinsiyet değiştirme ameliyatı olmak isteyen personelin masraflarının tamamını karşılıyor.Accenture şirketi LGBTI haklarına gösterdiği saygı çerçevesinde, cinsiyet değiştirme ameliyatı olmak isteyen personelin masraflarının tamamını karşılıyor.

15. Walt Disney çalışanları ve yakınları bütün parklara ücretsiz girebiliyor, ayrıca otellerde ve WD ürünlerinde indirimleri var.
Walt Disney çalışanları ve yakınları bütün parklara ücretsiz girebiliyor, ayrıca otellerde ve WD ürünlerinde indirimleri var.

16. Evernote Akademi adı altında takım geliştirme kursları veren şirkette çalışanlar acıbadem kurabiyesi yapma dersleri bile alabiliyorlar.
Evernote Akademi adı altında takım geliştirme kursları veren şirkette çalışanlar acıbadem kurabiyesi yapma dersleri bile alabiliyorlar.

17. Şirkette 5 yılını tamamlamış her Epic çalışanı, yaratıcı yeteneklerinin peşinden gidebilmeleri için 4 haftalık bir ücretli izine hak kazanıyor.
Şirkette 5 yılını tamamlamış her Epic çalışanı, yaratıcı yeteneklerinin peşinden gidebilmeleri için 4 haftalık bir ücretli izine hak kazanıyor.

18. Adobe firması bütün şirketi, Aralık ayında bir hafta ve yaz döneminde bir hafta olmak üzere kapatıyor.Adobe firması bütün şirketi, Aralık ayında bir hafta ve yaz döneminde bir hafta olmak üzere kapatıyor.

19. Asana çalışanlarının her biri şirket dışında yöneticilik, yaşam koçluğu hizmetleri alabiliyor.Asana çalışanlarının her biri şirket dışında yöneticilik, yaşam koçluğu hizmetleri alabiliyor.

20. Eğer bir Zillow çalışanı anne seyahat etmek zorundaysa, şirket anne sütünü aynı gün hızlı kargoyla bebeğe ulaştırılması masrafını karşılıyor.Eğer bir Zillow çalışanı anne seyahat etmek zorundaysa, şirket anne sütünü aynı gün hızlı kargoyla bebeğe ulaştırılması masrafını karşılıyor.

Olsun canım üzülme, senin de özel sağlık sigortan var, ticket’ın var…

Kaynak

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir