Burs ve Kredi Başvuruları Başladı

kyk

Üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları başladı. Öğrenciler, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumun’nun web sitesinden 4 Kasım gece yarısına kadar başvuru yapabilecek.

[ad name=”Google Adsense”]

2015–2016 öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi için “http://kyknet.gsb.gov.tr/” adresinden başvuruda bulunabilecek. Başvurular, 4 Kasım’da saat 23.59’da sona erecek.

BURS HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSAN TIKLA!

Burs veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016’dan itibaren ödeme yapılacak.

Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100’e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere de 990 lira veriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir