Bu Yaz Ne Okusak?

Okulların kapanmasına yakın, yazın okuyacağınız kitap listesini henüz çıkarmadıysanız, müjde! İsimlerini çok satanlar listesinde gördüğünüz kitaplardan birkaç tanesini sizler için derledik. Tavsiyesi bizden, okuması sizden!

Pembe Fili Düşünme

Ä°lgili resim

Zeynep Selvili Çarmıklı’ya ait olan Pembe Fili Düşünme konu itibariyle öz-şefkat ve farkındalık üzerine kurulmuş bireyin kendi değerleriyle bütünleşmesine yardımcı olan bir kitaptır. Bu kitabı sürekli öğüt veren bir kitap olarak düşünmek çok doğru olmaz, yol arkadaşı olarak görmenizde fayda var. Bireyin kendisiyle olan ilişkisini inceliyor; acının, üzüntünün hayatın bir parçasını olduğunu ve bunu kabullenişi anlatıyor. Pembe Fili Düşünme kişisel gelişim kitabı değil, kişisel bir kabul kitabıdır.

Olağanüstü Bir Gece

olağanüstü bir gece ile ilgili görsel sonucu

Stefan Zweig’in eseri olan Olağanüstü Bir Gece, soylu ve rahat bir yaşam sürdüren adamın, belli bir zaman dilimi içinde başından geçenleri anlatıyor. Burjuva kesimini ve alt kesimi hedef aldığı ve psikolojik incelemelerde bulunduğu bir kitaptır. Kendi özünü arama serüvenidir.

Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

japonların uzun yaşam sırrı ile ilgili görsel sonucu

Uluslararası çok satanlar listesinin başında adını sıkça gördüğümüz bu kitapta öncelikli olarak bilinmesi gereken Ikigai kelimesinin ne anlama geldiğidir. Çeviri olarak yaşama sebebidir; Japonlara göreyse “sabah sizi yataktan çıkaran şey” olarak nitelendirilir. Konu başlıktan da az çok anlaşılıyor. Japonların uzun yaşam sırlarının yer aldığı kitap genel anlamda kaliteli zaman geçirmeye odaklanmıştır. Mutlu olmak için belirli şartlara uymaya çalışmaktansa mutsuzluğumuzun temelindeki nedenini bulmanız için harekete geçmemizi istiyor.

 Leyla ile Mecnun

leyla ile mecnun burak aksak ile ilgili görsel sonucu

Leyla ile Mecnun dizisini izleyenler hemen koşsun! Yayınlandığı dönem büyük bir hayran kitlesiyle karşılaşan Leyla ile Mecnun’un senaristi Burak Aksak’ın kalemi bu sefer bizleri bambaşka hikayelere sürüklüyor. Ee ne demiştik: O gemi bir gün gelecek! 🙂

Yabancı

yabancı albert camus ile ilgili görsel sonucu

Albert Camus’un en tanınmış, en çok çevirisi yapılmış olan ve felsefi kurgu tarzında kitabıdır. Çok kısa bir zaman aralığı içerisinde geçen hikaye, Meursault adındaki baş karakter etrafında döner.

Kördüğüm 

kördüğüm ayşe kulin ile ilgili görsel sonucu

Sürekli üreten, hepimize ilham veren Ayşe Kulin bu defa polisiye romanıyla bizleri kucaklıyor. Roman esrarengiz bir kazada hafızasını kaybeden “Gizem” adlı kadının etrafında dönüyor. Kendi kimliğini bulmaya çalışması, geçmişi, yaşadığı olaylarla, Gizem’in ayakta kalma mücadelesini anlatıyor. Kitabın size katacağı en güzel şeylerden biri Hümeyra-Kördüğüm şarkısı olacak, önceden dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Sizler de bu kördüğüme ortak olmak istiyorsanız, en yakın kitapevine koşunuz.

Başlangıç

başlangıç ile ilgili görsel sonucu

İnsanoğlunun başlangıcı konu alan kitap Dan Brown’un kalemiyle karmaşa ve aksiyon seven okurlarını bekliyor!

Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

elon musk geleceğin peşinde ile ilgili görsel sonucu

Best Sellers- The New York Times listesinde yerini alan kitap, iş dünyasına ait fikirleri bizlere sunuyor. Ashlee Vance 300’den fazla kişiyle görüşmesinin yanında Elon Musk’la 30 saatten fazla görüşme yaparak ortaya çıkardığı kitap biyografi kitabıdır. Elon Musk’ın başarılarını, engellerini okuyarak ilham alabilirsiniz, keyifli okumalar! 

Kırlangıç Çığlığı

kırlangıç çığlığı ile ilgili görsel sonucu

Ahmet Ümit’in polisiye tarzıyla yazdığı kitap Başkomiser Nevzat karakterinin çevresinde şekillenmiştir. Cinayet ve onlarca sorunlarla bizi yüzleştirerek kişinin kendini sorgulatmasını sağlıyor. Gelin bakalım kötüler öldürülerek adalet dağıtılabiliyor muymuş?

Agapi

Ä°lgili resim

Türkiye’de çok okunan kitaplar arasında Sarah Jio sıklıkça karşılacağınız bir isimdir. Sarah Jio sevenler bilir, hangi kitabını elinize almış olursanız olsun, akıp gidiyor. Agapide de aşkı gizemle yoğurup sevgili okurlarına sunmuştur. Bakalım bu kitabında hangi sürpriz son sizleri bekliyor, keyifli okumalar!

Özel İçerik: Şulenur Kemaloğlu

Şulenur Kemaloğlu

sulenurkemaloglu@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir