Bir Üniversiteye Yerleşemeyenler Bu Yazıda Toplanıp Geleceğini Değiştiriyor 😎

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı ama bir yere yerleşemedin mi? Hiç dert değil! Seneye bırakmak mı? Ne gerek var? 😎 Neden burada istediğin bölümü yurtdışında okumayasın? Evet, bu mümkün. Hem de sınavsız 🙂

Ey her şey bitti diyenler! Her şey şimdi başlıyor! 😎

Lise yıllarında mutlaka kulağına üniversiteyi yurtdışında okuma meselesi çalınmıştır. Biz sana söyleyelim, erteledikçe pişman olacağın bir durum.  Yaşıtlarından en erken bu maceraya sen atıl ve yıllar sonra kendine teşekkür et!

Eğer “Neden yurtdışı?” diye düşünüyorsan, okumaya devam et. Gelecek dört senende hayatın fazlasıyla değişecek çünkü 🙂 Yurtdışında üniversite okumak en az bir yabancı dil demek. Gideceğin ülkeye göre bu sayı iki, hatta üç yabancı dil bile olabilir. Artık hangi bölümü okursan oku, mezun olduktan sonra CV’ndeki en büyük farkın yabancı dil yetkinliğin olacak.

cv

Gideceğin ülkenin kültürü içerisinde bir dört sene geçirmen ve uluslararası bir sürü yeni arkadaş edinmen hem dünyaya bakış açını değiştirecek hem de seni bambaşka biri yapacak. Dünya vatandaşı olmaktan daha güzel ne olabilir? Tek yapman gereken konfor alanının dışına çıkarak kendini keşfetmek!

global

Birçok ülke, üniversite için gelen öğrencilere çalışma izni veriyor. Cep harçlığın var, yepyeni arkadaşların ve yeni bir dilin de var. Bir sene daha sınava hazırlanmak istediğine emin misin? 🙂

Almanya ve Avusturya, Türkiye’den bir üniversiteye yerleşme şartı istese de geri kalan ülkelerde böyle bir şart bulunmamakta. Sınavsız başvuruda bulunabiliyoruz. YÖK denkliği için de ÖSYM sınavlarına girme şartı da kaldırıldığı için, rahat bir dönem bizi bekliyor.

Ülkelere göre yıllık eğitim maliyetleri ne kadar?

Polonya – 1500 Euro’dan başlayan ücretler.
Ukrayna – 1500 – 2500 USD
Belarus – 1300 – 2500 USD
İngiltere – 5000 – 17000 GBP
Amerika – 10000 – 45000 USD
Avustralya – 10000 – 35000 AUD
Kanada – 10000 – 30000 CAD

Ukrayna, Polonya, Belarus gayet ekonomik ve uluslararası öğrencilerce yaygın olarak tercih edilen yerler. Dünya’da ilk 1000’de olan Belarus State University, Warsaw University (Polonya), Karazin University (Ukrayna) gibi üniversiteler Türkiye’den sınavsız öğrenci alıyorlar. Bu üniversitelerin yıllık maliyetleri 2000-4000 USD arasında değişmekte. Yaşam maliyetleri de diğer ülkelere göre gayet uygun.

Bu ülkelere gidersen eğer; Rusça, Lehçe, Ukraynaca vs gibi dilleri, İngilizce eğitiminin yanına alabilirsin. Mezun olurken sahip olacağın CV’yi gözlerini kapatarak bir düşün 5 saniye boyunca. Süper! Hadi şimdi geleceğin için harekete geç ve ÜCRETSİZ destek al! 

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi tüm sorularını cevaplandırmak için seni bekliyor! Buraya tıklayarak formu doldur, Atlas sana dönüş yapsın. 🙂

Armoni Bayar

Vice President at ÖğrenciKariyeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir