”Bende Varım Hayat!” Diyebilir misiniz?

2012-11-13-chrisg

Yaşam kısa.. Yapılacak iş çok.. Ama önemli olan bu hayata dokunmak ve hayatta var olduğunuzu gösterebilmektir.”BENDE VARIM HAYAT!” diyebilmektir.

Bu hayatın anahtarı sizde ve Üniversite bunun temeli şu an yaptığınız ve yapacağınız  her şey hayatınızın teminatı..

[ad name=”Google Adsense”]

Hayatınıza, bir toplumda gözünüzü açıyor ve sonrasında ne yapmanız gerekiyorsa önce her şeyi birebir uyguluyor sonrasında fikirlerinizi değiştiriyor ve şekillendiriyor kendi benliğiniz için sorgulamaya başlıyorsunuz.Peki Sıradan bir hayat için sizce de her şey çok kısa değil mi?

ip_ustunde_yurumek

Bize biçilen kılıflarda sınavlar aracılığıyla hayatımız belirlenirken, ince sınırlara bağlı kalıyoruz.Dengede tutmaya çalıştığımız ipler ve bir yandan yön vermeye çalıştığımız hayatta bir zaman dilimi var..Elbette ki puanımız yetmediği için istemediği işler yapan insanlar, istemediği bölümler okuyanlar, müziğe aşık olduğu halde sırf elimde diploma olsun diye bölüm okuyan insanlar var.Bunlar hep bir şeylerin çelişkisi iken sizce de kum saati gibi değil mi vakit.İstediğinizi yapamadıktan sonra, hayalleriniz gerçekleşmedikten sonra ne değeri var ki.

Elbette ki Teknoloji hatta internet, günümüzün en iyi buluşlarından bir tanesi.Ama siz eğer sosyal medya haricindeki gerçek hayatı algılamazsanız, teoremde değil yapacaklarınız için harekete geçmezseniz hep bir adım geri gidersiniz.

Yüzdüğünüz, güvendiğiniz derin sular da sizi batırabilir.Hayatınızda risk almayı deneyin.En azından bir kere yurt dışına çıkmayı isteyin mesela, farklı kültürleri tanımak için farklı yerlere kucak açın.Kimseye bağlı kalmayın mesela zihniniz hedefine doğru her gün hayaller kurarken kendinize engel olmayın.Deli cesaretiniz sizin en büyük hazineniz iken neden kullanmayasınız.

Bir iş kurmak için çözüm yolları arayın mesela bunun için ne gerekiyor şimdiden araştırmaya başlayın.Bir yatırım için neler gerektiği üzerinde düşünün, sorun.Gerekirse gittiğiniz bir mekanın işletmecisiyle konuşmak istediğinizi söyleyin.Eminim kırmayacak hatta öğüt üzerine öğüt vereceklerdir.

9-1

Zaten ileride Ömrünüzün yeteceğini bilmediğiniz emeklilik yaşını bekleyecek, yarın ne yapmanız gerektiğini bilmezken kendinizi kaç ay vadeli taksitleri öderken bulacaksınız. Neden şimdiden bir fark yaratmıyoruz ki.Neden bir şeyleri başkalarından bekliyoruz.Başkalarının ön ayak olmasını bekliyoruz?

İnsanlar sizin konumunuzla ilgilenmez.Onların ilgilendikleri hikayenizdir.Eğer güzel ve ilgi çekici bir hikaye yazmazsanız hayatınıza, sadece yaşamış ve ölmüş olacaksınız.Oysa ki yapacak çok şeyimiz var.Neden hikayemizi yazıp geride bir iz bırakmayalım..

Ayak izlerinizi bırakın ki arkanızdan gelenler, doğru adımlara basarak hayatlarına yön versinler..

[ad name=”HTML”]

[ad name=”HTML-3″]

 

 

Aysegul Cilesiz

Adnan Menderes Üniversitesi,'' İnsan Kaynakları yönetimi'' bölümü öğrencisiyim. Öğrenci Kariyeri Ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir