Başarıya Ulaşmamızı Sağlayan Özelliklerimiz

Hiç başarılı insanların özelliklerini merak ettiniz mi? Çok çalıştığınız halde farkınızı ortaya koyamıyor musunuz? Bu yazımda sizlere, sizi başarıya ulaştıracak kişisel özelliklerden bahsedeceğim.

Sıkı ve Düzenli Çalışma

Bunu zaten biliyorum dediğinizi duyar gibiyim. Elbette çok çalışmak önemlidir. Bu çalışmayı düzenli hale getirdiğinizde başarı merdivenlerini koşarak çıkacaksınız.

Zamanı Verimli Kullanma

3 (790 x 419)

Birçok insan son zamanlarda çalışarak başarıya ulaşmayı umut etmekte. Elbette çok yanlış! Zamanı etkin bir biçimde kullandığınızda hem başarıya ulaşmak daha kolay olacaktır hem de zaman daraldıkça oluşan kaygı üzerinizden kalkacaktır.

“Pek çok insan diğerlerinin boşa harcadığı zamanı kullanarak öne geçer.” Henry Ford

İstekli Olma

Size tavsiyem bir işte başarılı olmak istiyorsanız, o işi hevesle ve her gün aynı heyecanla yapmanızdır. İsteksiz bir çalışma başarıyı değil boşa harcanmış zamanı meydana getirir. O an çalışmak için istekli olmayabilirsiniz ama çalışmak için o isteği kendiniz oluşturmalısınız.

Uyumlu Olma

3 (790 x 375)

Eğer bir takımın içerisindeyseniz başarılı olmak için takımla beraber uyumlu hareket etmek zorundasınız. Farklı fikirleriniz olabilir elbette. Bu fikirleri takım çalışmasına ve çalışma konusuna uyarlamalısınız.

Açık Fikirli ve Yeni Bilgilere Aç Olma

Açık fikirli ve yeni bilgilere aç olmak tüm fikirleri,bilgileri kabul etmek anlamında değildir elbet. Yeni bilgilere aç olmalıyız ama bunları sorgulayarak kabul etmeliyiz. Açık fikirli olmalıyız ama her şeye evet dememeliyiz. Bu farkları anladığınızda başarıya daha çok yaklaşmış olacaksınız.

Mehmet Ali Karabulut

ESOGÜ-Endüstri Mühendisliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir