Başak Kültür ve Sanat Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

2016-2017 eğitim  yılı için Başak Kültür ve  Sanat Vakfı burs başvurular 20 Ağustos -20  Eylül 2016  tarihlerinde kabul edilecektir.

Başak Kültür ve Sanat Vakfı  kurulduğu günden  bu yana sanat eğitiminde başarılı fakat maddi imkanları kısıtlı  çocuklara, vakfın  sosyal çalışmalarına katılan öğrencilere, sosyal dışlanmışlık yaşayan ;  göç ve  savaş mağduru çocuklara, parçalanmış aile çocuklarına, çalışma riski taşıyan çocuklara ,maddi imkanlardan dolayı eğitimi riske olan çocuklara vakıf olanakları çerçevesinde her yıl  burs sağlamaktadır.

Başvuru Koşulları

Yukarıda şartları uyan % 70’i kız öğrenci olmak üzere her

a)İlköğretim  b) Lise  c) Üniversite d) Konservatuvar öğrencisi  başvuru yapabilir.

Başvuru Yöntemi ve Başvuruların Değerlendirilmesi

1 )Başvurular  basaksanat@gmail.com sayfası üzerinden yapılır.Öğrenci burs ihtiyaç durumunu bir özgeçmişle bildirir.

2) Başvurular burs komitesi tarafından değerlendirilir. Puanlamada belli bir sıralama dahilinde burs kontenjanı göz önünde bulundurularak adaylar mülakata davet edilir. Mülakatlar Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilir.

3) Vakfın burs kıstaslarına uygunsa öğrenciye (öğrencinin aylık gelir ve gideri, kazandığı bölümün başarı sırası, engellilik durumu, ebeveynlerin hayatta olup olmadıkları, sosyal güvenceleri, iş durumları, vakıf etkinliklerine katılma durumu vb. ) öğrenciye başvuru formu gönderilir.

4) Başvuruları olumsuz sonuçlanan ve mülakata davet edilmeyen adayların e-posta adresine bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Burs Miktarı ve Bursiyerlik Süresi

2016-2017 dönemi bursu miktarı 150  TL olarak belirlenmiştir.Ekim – Haziran ayları arasında burs ödemeleri yapılır. Temmuz , Ağustos ve Eylül aylarında ödeme yapılmamaktadır.

Bursiyer  ve 18 Yaş altı Bursiyer Çocukların Evebeyinlerinin Sorumlulukları

1- Bursu hak eden öğrenci  (18 yaş altı öğrencileri velileri ) “Burs Taahütnamesi”ni imzalamak ve sözleşmedeki hükümlere uymakla yükümlüdür. Sözleşme hükümlerine uymayan; başvuru, mülakat ya da burs aldığı süre boyunca yanlış beyanda bulunan bursiyerlerin bursu kesilir.

2-Burs alan öğrencilerin burslarının devam etmesi  için vakfın gönüllüsü  olmalı ve  etkinliklerine katılmalıdır.

3. Bursiyer her dönem sonunda eğitim durumunu gösteren güncel öğrenci belgelerini ve not çizelgelerini göndermelidir.

4- Bursiyer ve aile (18 yaş altı)  sorumluluklarını yerine getirmedikleri takdirde bursları kesilir.

BSV

İletişim için

basaksanat@gmail.com

Not: Lütfen telefonla başvuruda bulunmayınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir