Avrupa’nın En İyi Üniversitelerinden %100 Burs İmkanı!

Globalleşen dünyada yurt dışında eğitim imkanları günden güne artıyor. Nitelikli eğitim alabilmek isteyenler için ise yurt dışındaki uluslarası düzeyde tanınabilen okullar göze çarpmakta… Yurt dışında eğitimini sürdürmek isteyenler fark edeceklerdir ki özellikle yüksek lisans ilanları epey fazla; fakat en önemli sorun çoğu öğrencinin kafasında önemli soru işaretleri barındıran maddi imkanlar olarak karşımıza çıkmakta; ama artık nitelikli üniversitelerde eğitim alabilmek için eğer uygun donanıma sahipseniz binlerce lira harcamanıza gerek kalmayacak; bu yüzden size müjdeli bir haberimiz var. Artık yüzde yüze yakın burs alabilmek imkansız değil!

İşte Avrupa’nın En İyi Üniversitelerinin Türkiye’den Öğrencilere de Verdiği Açık Burslar:

1) CARDIFF ÜNİVERSİTESİ – İNGİLTERE

cardiff-uni

‘Rektör Bursu’yla uluslararası öğrencilere toplamda 2 milyon sterlinin üzerinde destek veriliyor. Bu kapsamda gerekli koşulları sağlayarak üniversitede herhangi bir lisans ya da yüksek lisans programına başvuran adaya yıllık 2 bin sterlinlik indirim yapılıyor. Burs, Eylül 2018’den itibaren geçerli olacak.

2) SUSSEX ÜNİVERSİTESİ

sussex-universitesi

Üniversitenin rektör bursu birçok yüksek lisans programı için geçerli. Herhangi bir yüksek lisans programı için başvuran öğrenciler, yüzde 50’ye varan indirimler alabiliyor. Burs başvuruları Ocak ayında başlayacak ve 1 Mayıs’ta sona erecek.

3) SHEFFIELD HALLAM ÜNİVERSİTESİ

sheffield_hallam_university

Üniversitenin ‘Birlikte Dönüşüm Bursu’, lisans ve yüksek lisans düzeyinde veriliyor. 2018-2019 eğitim yılında geçerli olacak burstan faydalanmak için programa başvurunuzu tamamlamış olmalısınız. Burs kapsamında uluslararası öğrenci, tüm dönemlerde geçerli olmak üzere yüzde 50 indirim şansı yakalıyor. Son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2018.

4) UNIVERSITY COLLEGE LONDON (UCL)

university_college_london

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden UCL’nin ‘Denys Holland Bursu’ ile öğrenciler, hangi ülkeden olursa olsun, üç yıllık lisans eğitimini, program fark etmeksizin ücretsiz alabiliyor. Şubat 2018’de başlayacak başvurular, 6 Temmuz’da sona erecek.

 5) WARWICK ÜNİVERSİTESİ
warwick2_alamy_2329992k
Üniversite 25 uluslararası öğrenciye doktora düzeyinde, önümüzdeki eğitim yılından itibaren burs veriyor. Bunun için adayların halihazırda üniversiteye kayıtlarını tamamlamış olması bekleniyor. Son başvuru tarihi ise 19 Ocak.
6) KARLSTADS ÜNİVERSİTESİ – İSVEÇ
Karlstads-universitet-Hans-M-Karlsson-870x580
Üniversitenin burs programı; Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Ekonomik Alanı dışında gelen başarılı öğrencileri hedefliyor. Burs kapsamında lisans programlarında yıllık öğrenim ücretinde yüzde 25’ten yüzde 100’e kadar indirimler yapılıyor. Son başvuru tarihi 1 Şubat 2018. İsveç’te iki yıldan fazla yaşayan ve ülkedeki başka bir yükseköğretim kurumundan burs alanların başvurusu geçerlilik kazanmıyor.
7) HALMSTAD ÜNİVERSİTESİ
university_halmstad_university
Halmstad’ta AB ve Avrupa Ekonomik Alanı dışından gelen yüksek lisans öğrencilerine burs veriyor. Bu bursu kazanmak için uluslararası öğrenci olarak kayıt olmanız gerekiyor. Yüzde 25 veya 50 indirim için son başvuru tarihi 31 Mart.
8) MAASTRICHT ÜNİVERSİTESİ – HOLLANDA
university_5
‘Hollanda Yüksek Potansiyel Bursu’ ile yüksek lisans öğrencilerine öğrenim ücreti başta olmak üzere yaşam, konaklama, sağlık sigortası ve vize masrafları da dahil olmak üzere kapsamlı bir burs veriliyor. Burstan faydalanmak için üniversitede bir yüksek lisans programına başvurmak ve 1 Eylül tarihiyle 35 yaşından küçük olmak gerekiyor.
9) HEC PARİS – FRANSA
HEC-Paris-2
Dünyanın en iyi işletme okulları arasında gösterilen HEC Paris, adaylara MBA (İşletme yönetimi yüksek lisansı) bursları sunuyor. Burslara başvurular, MBA programına başvuruların aldığı hafta gerçekleşiyor. Adaylar öğrenim ücretinden 33 bin Euro’ya varan indirimler alabiliyor.
 “Artık yurt dışında eğitim görmek hiç kimse için imkansız değil; sizler de yukarıda belirtilen üniversitelerin şartlarına uygunsanız Avrupa’nın en iyi üniversitelerinde öğrenim görme hakkına sahip olabilirsiniz.”

 

 

 

Uğur Can Dilsiz

Caz Tutkunu- Gazi Üniversitesi/İktisat Öğrenci Kariyeri Editörü E-mail: ugurcandilsiz@ogrencikariyeri.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir