Asıl Festival Böyle Olur! Vali İhalesini İptal Ettiği Festivalin Bütçesini 1008 Öğrenciye Burs Olarak Verecek

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, temmuz ayında yapılması planlanan festival ihalesini iptal ettiklerini açıkladı. Sonel, festival için ayrılan 1 milyon lira tutarındaki bütçeyi kentte ve Türkiye’nin değişik yerlerinde üniversitede eğitim gören Tuncelili öğrencilere burs olarak dağıtılacağını söyledi.

DHA’da yer alan habere göre, konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Vali Sonel, 3 sanatçının katılacağı festival için 1 milyon lira bütçe ayrılmasını çok bulduğunu, o bütçe ile 1008 öğrenciye 8 ay boyunca aylık 200 lira burs vereceğini söyledi.

‘Maliyeti yüksek görünce programı iptal ettim’

tunceli_valisi

Konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Vali Sonel, şunları kaydetti:

“6 ay önce Tunceli’mizde göreve başladığım zaman aynı zamanda Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütmeye başladım. Görevimin ilk günlerinde benden önceki dönemde hazırlanmış ve 3 sanatçı ile yapılması planlanan bir festival programı vardı. 8 Temmuz’da ihalesi yapıldı. Maliyeti yüksek görünce programı iptal ettim. Bu paranın Tuncelili öğrencilerimize burs olarak dağıtılmasına karar verdim. Arkadaşlarımız ile yaptığımız çalışmalarda, üniversitede öğrenim gören Tuncelili gençlerin tespiti yönünde talimat verdim.”

‘Burs vermek daha mantıklı geldi’
Öğrencilere burs dağıtımının bu ay başladığını da belirten Vali Tuncay Sonel, şöyle dedi:

“Tuncelili olup ilimizde veya Türkiye’nin diğer illerinde ve yurt dışında okuyan üniversite öğrencilerine destek olmak istedik. Bu kapsamda belirlediğimiz 1008 üniversite öğrencisine 8 ay boyunca burs vermeye karar verdik. İlk burs Aralık ayında verilmeye başlandı. Temmuz 2018’e kadar devam edecek olup, projenin toplam maliyeti 1 milyon 612 bin 800 liradır. 1 günlük eğlence için 3 sanatçıya 1 milyon para vermek yerine Tuncelili gençlerimizin eğitimine katkı sunmak ve Tunceli’yi eğitimde daha üst seviyelere taşımak için bu 1 milyon TL’yi öğrencilerimize burs olarak dağıtmak daha mantıklı geldi.”

Valinin Açıklamasını İzlemek İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir