“Aşık’ın Henüz Aşık Olmayana Borcu Var.”

 

Yazım için ilham kaynağı olan söz YGA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan YAMAN’ın 1 Aralıktaki YGA Zirvesinde söylediği bir cümle oldu. “Aşığın henüz aşık olmayana borcu var.” diyor Sinan Bey. Bu konuyu açmamız gerekiyor. Aşıktan kastı daha önceki konuşmalarında da belirttiği gibi herhangi bir konuda diğerine, diğerlerine göre daha iyi olma durumu. Yani zenginin fakire, kulağı sağlam olanın işitme engelliye, bilenin bilmeyene borcu var demek istiyor. Daha da açmamız gerekirse bize verilene şükretmeli, kendimizi şanslı saymalı ve bize verilenin sorumluluğunu alarak onu daha fazla insana nasıl daha faydalı hale getiririz bunu düşünmeliyiz belki de. Tabi ki bunun bir zorunluluk veya gereklilik olduğunu kanıtlayan bir delil yok elimizde ancak herkesin böyle davrandığını, buna göre yaşadığını hayal ettiğimizde dünya gerçekten çok daha güzel bir yer haline gelecek.

Bu bağlamda kendini her yönden geliştirmek isteyenler için bazılarının bildiği bazılarının gözlerinden kaçırdığı birkaç farklı adresi sizlerle paylaşmak beni çok mutlu eder. İlk olarak bir önceki paragrafta bahsettiğim YGA. İnsanlık için bir şeyler yapmak isteyen, kısa sürede çok fazla kitleye hızlı bir şekilde ve bunun ancak birlikte başarılacağına inananlar için belki de Türkiye’de en iyi yer. Size bu yazı da gerek YGA olsun gerek diğer bahsedeceğim adresler olsun, detay vermeyi çok isterim ancak o zaman merak edip belki de girip bakmayabilirsiniz 😊 Ayrıca bazıları tek başına bir yazı konusu ve ileride size uzun uzun yazmak istiyorum.

video eğitim

Sıradaki 2 adres ise youtube kanalları. Farklı konularda bilinç ve bilgi seviyenizi arttırmak, kişisel gelişim konularında gerçekten gelişmek istiyorsanız ve abartılı hikayelerden, kitaplardan bıktıysanız mutlaka takip etmeniz iki kanalı ve bununla birlikte 2 kişiyi önermek istiyorum. Biri Beyhan BUDAK kanalının sahibi Beyhan Bey biri de Video Eğitim kanalında en çok gördüğümüz yüz Haluk TATAR. Video eğitim kanalında ingilizce, almanca gibi bir sürü dil öğrenebilir, ekonomi, bilgisayar, bilim, teknoloji konularında kendinizi belli seviyeye getirebilir sayısız kişisel gelişim konusunda kendinize yeni şeyler katabilirsiniz. Beyhan Bey’in kanalında ise psikoloji alanında bir sürü soruya cevaplar bulabilir yeni bir siz’e dönüşebilirsiniz.

fi

Bu yazımdaki son önerim ise yazar olarak tanınan, fi dizisinin kitabının yazarı, Azra KOHEN. Fi, Çi, Pi serisi ve Aeden kitabının yazarı olan Azra Hanım dünyamızı ve yaratıcımızı anlamamız için  bize gönderilen Kuran’ı Kerim’i daha iyi kavrayabilmemiz için, doğanın dili olan fiziği, kimyayı, biyolojiyi, matematiği ve bu tür bilimleri daha iyi öğrenmemiz gerektiğini düşünüyor. Dini görüşü bu yönde olmayan kişiler  de tabi ki evrenin karanlık yüzünü, bilinmeyen tarafını keşfedebilmek için bu önerilere kulak verebilirler. Linkleri aşağıda paylaşıyorum, bunu bir seriye dönüştürüp devamını getirmek istiyorum. Umarım olur, görüşmek üzere.

YGA’nın sitesi:                     http://www.yga.org.tr/tr/yga-zirvesi

Azra KOHEN’in kanalı:      https://www.youtube.com/channel/UCkFmRJZJCp4IDpcc_kHQN7w

Beyhan BUDAK’ın kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCEpzQk829RfkBIUmwg54g9A

Video Eğitim kanalı:           https://www.youtube.com/channel/UCrVR30q-Seo82gBhmAe_1uQ

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir