AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı – Tıkla Hemen Sorgula

aof-sonuclari-aciklandimi

23-24 Ocak tarihinde yapılan AÖF 2016 dönem sonu sınav sonuçları açıklandı. AÖF öğrenci giriş ekranı üzerinden sorgulanan AÖF sınav sonuçlarına haberimizdeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

[ad name=”Google Adsense”]

Kendini hiç durmadan yenileyen ve geliştiren internet sistemi içerisinde yaşamaktayız. Her alanda gün geçtikçe artan çalışma kapasitesi ve internet sistemi ile ülkemizde yer alan gelişmeler bizlerin hayatlarını bu yönde kolaylaştırmayı başarmış durumdadır. Her vatandaşın kolaylıkla tercih edebilecek olduğu bu sistemden yararlanmanın bizlere sağlamış olduğu katkılar oldukça büyüktür. Her geçen gün çoğalan teknolojik gelişmelerin bizlere ışık tuttuğu her alanda büyük bir kolaylık büyük bir rahatlık bulduğumuzun bir gerçeğidir. Geçtiğimiz haftalar içerisinde yapılan Açık Öğretim Fakültesi Sınavları tüm ülke genelinde gerçekleştirilmiştir.

AÖF SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

AÖF SINAV SORULARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ! 

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Katılımın oldukça fazla olduğu bu sınavlar bir dönem içerisinde iki kez olmak üzere gerçekleştirilir. Kasım ayı içerisinde yapılan üniversitelerde ki vize sınavının bir kopyası olan bu Açık Öğretim Fakültesine her yaştan lise diploması olan vatandaşlar girebilir. Ülkemizde bulunan üç üniversite bireylerin isteği üzerine onlara açıktan eğitim vermektedir. En kapsamlı eğitim ise Eskişehir de bulunan Anadolu Üniversitesidir. Kasım ayının ardından ocak ayında ikincisi gerçekleştirilen bu açık öğretim fakültesi sınavları ülke genelinde gerçekleştirilmiştir. Sınava giren adayların merakla ve heyecanla bekledikleri o stresli sınav günü geri de kalmıştır. Ocak ayının son hafta sonunda gerçekleştirilen sınava adaylar tercih ettikleri yerden sınava katılım sağlamıştır. Böylece diledikleri il, ilçede okullarda sınavlarına girmişlerdir. Terleten sorulara maruz kalan adaylar zorlu sınavı geride bırakmıştır. Final adı verilen bu sınavın sorularını gelişen internet teknolojisi ile adaylar internetten görebilmiştir. Ancak asıl merak uyandıran konu ise sınavın sonuçlarıdır.

Sınav olduktan iki hafta sonrasında Açık Öğretim Fakültesinin sonuçlarının açıklanacağı ilgili kurumlar tarafından duyurulmuştur. Artık geçmiş dönemlerde olduğu gibi girilen sınavın sonuçlarını almak için aylarca gün beklememize gerek yoktur. Yazımızın en başında da belitmiş olduğumuz gibi bizler teknolojik gelişmelerle sınavın sonucunu daha kolay bir şekilde öğrenebilmemiz mümkündür. Dolayısıyla artık sınav sonuçları hem de daha hızlı bir şekilde okunmaktadır. Ancak tabi ki bizlerin bu sınav sonuçlarına ulaşabilmesi için herkesin sonucunun okunmuş olması gereklidir. Bu nedenle de bizler sınav sonucumuzu verilen tarihte almamız gerekir. Üniversitelerin lisans programlarından mezun olabilmek isteyen adaylar için bizlere sunulan bu açık öğretim sisteminden yararlanabiliriz. Sınavların önümüzdeki şubat ayının ikinci haftasında belli olacağı ilgili kurumlar tarafından duyurulmuştur. Sizler oldukça kolay bir şekilde sınav sonuçları açıklandığında internet üzerinden öğrenebilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve sizlere verilen aday şifreniz ile AÖF sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde açıklanmaya başlanacaktır. Sizler her gün düzenli olarak bu sonuçları kontrol etmenizde büyük fayda olacaktır. İnternete erişim sağlayabildiğimiz hemen hemen her türlü ortamda bu girmiş olduğumuz sınavın sonuçlarını öğrenebiliriz. İster evde, ister yolda, ister de okulda olalım bu hiç fark etmez. Cep telefonları ile de internete bağlanabildiğimiz koşulda bizler sınavımızın sonucunu öğrenebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir