Anti Cafe: Zamanı Ödeyin Yeter, Gerisi Sınırsız

kahve_ucretsiz

Bir kafe düşünün: Bir fincan kahve aldınız ve para vermediniz! Ama kahveyi içtiğiniz zamanın parasını ödediniz. Biraz karmaşık ve ilginç görünüyor değil mi? Satılan içecek ve yiyeceklerin değil, müşterilerin mekanda geçirdikleri zamandan para kazanan kafeler hayatımıza girdi. Kadıköy Yeldeğirmeni’ndeki Anti Cafe de bu yeni anlayışın Türkiye’deki ilk ve tek örneği.

[ad name=”Google Adsense”]

Cüneyt Kale tarafından 1,5 ay önce açılan Anti Cafe’de işler bizim bildiğimizden farklı işliyor. Kafe, satılan yiyecek ve içeceklerden değil, müşterilerin mekanda geçirdikleri zamandan para kazanıyor. Burada saat ile ödeme yapılıyor. İlginçlik sadece bununla sınırlı değil. Burada size hizmet veren bir garson yok; garson sizsiniz. Atıştırmalık, meyve, çay, filtre kahve sınırsız; istediğiniz kadar alabilirsiniz. Hatta gidip marketten alışveriş yapıp burada kendi yemeğinizi bile hazırlayabilirsiniz. Tabii giderken bulaşıklarınızı makineye dizmeyi de unutmamanız gerekiyor. Kısacası bir kafe olmanın ötesinde bir anlayışa sahip.

Sadece bir kafe değil, sosyal bir kulüp

Anti Cafe, insanların bir araya geldiği, beraber ya da ayrı ayrı bir şeyler ürettikleri ve entellektüel örgü içerisinde dans edebildikleri bir ev; bir sosyal kulüp. İçinde bulundurduğu teknolojik imkanlarla ister ev ister ofis ortamınızı yaratabilirsiniz. Haftanın belli günlerinde atölye ve etkinlik düzenleyebilir ya da katılımcı olabilirsiniz. Bunun dışında rezervasyonla yer ayırtabilir, toplantı yapabilir, ders verip çalışabilir, projektör, bilgisayar, scanner, printer ve hızlı Wi- Fi’dan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. E gerisi, sizin sınırsızlığınıza kalmış.

 

Bu sistemde fiyatlandırma; bir saat için 10 TL, ikinci saatten sonra 7 TL. İsterseniz tüm gün için 30 TL, hafta için 150 TL ya da tüm ay için 500 TL’ye üye olabilirsiniz. Zamanı satın aldığımız bu yeni konsept, ilk olarak bir Rus girişimci tarafından Moskova’da ortaya çıkmış. Nedeniyse kafelerin çok pahalı olması ve çalışan kalabalığı… Sonrasında bu fikir Londra’ya taşınmış ve yolu geçtiğimiz ay Kadıköy Yeldeğirmeni’ne düşmüş.

Adres: Rasimpaşa Mahallesi Karakol

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir