Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini Tanıyalım

1925′ te Atatürk tarafından açılmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti ‘nin ilk yükseköğretim kurumudur. Öğrencileri için çok farklı kapılar açabilen ve Türkiye’nin başarılı öğrencilerini bünyesinde barındıran kapsamlı bir fakültedir. Öğretim üyeleri alanlarında oldukça yetkin, değerli hocalardır. Yani eğitim kadrosu oldukça geniş ve başarılıdır. Fakülte, Ankara Üniversitesinin Cebeci Kampüsündedir ve bu kampüs, Ankara’nın merkezi Kızılay’a çok yakındır ve ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca kampüsün çevresi de oldukça renklidir.

Tanınmış birçok siyasetçi ve hukukçu bu fakülteden mezundur. Üniversite tercih edecek öğrencilerden hukuk fakültesi düşünenler için oldukça kaliteli bir eğitim ve güzel bir öğrencilik hayatı sunacağını düşünüyorum. Yaşamın her anı hukukla iç içedir binaenaleyh hukuk, çok geniş bir denizdir. Fakülteden mezun olduğunuzda birçok alanda güzel işler yapabilecek bir ufuk genişliği sağlar.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ Hukuk Fakültesi TM-3 650 650 469,38865 535,26245

2016-2017 için Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi TM-3 puanıyla 650 öğrenciyi bünyesine almıştır.

Sizin için bu fakültede okuyan bir arkadaşıma neden bu fakülteye gelinmeli, diye bir soru sordum ve şöyle cevapladı:

-Çok farklı çevrelerde çok farklı insanlarla beraber değişik tecrübeler edinebilirler. Sıcak bir atmosferi var. Hocalar aynı konuya farklı pencerelerden bakmamı sağladı. Öğrenci toplulukları oldukça gelişkin, köklü ve işlevsel. Ankara Hukuklu olmanın ruhu her zaman farklıdır.

Bu fakülteyi bitirdikten sonra birçok alanda çalışma fırsatları olacaktır. Başlıca meslekler:

-Hakim/Savcı/Noter/Raportör/Akademisyen/Avukat/Arabuluculuk/Diplomat/Hukuk Danışmanlığı/İcra Müdürü/Bakanlıklarda Uzman ve Müfettişlik/Kaymakam/Müşavir vs.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir