Amerika’da En Ekonomik Şekilde Nasıl Eğitim Alınır?

Mezun, A.B.D. İstanbul Başkonsolosluğu, Fulbright Eğitim Komisyonu ve CGACC’nin katılımıyla, 9 Nisan’da öğrencilerin internet üzerinden online olarak katılabileceği ‘Amerika’da Okumanın Ekonomik Yolu’ konulu bir webinar düzenleyecek.

amerika

 
src=”http://ogrencikariyeri.com/wp-content/uploads/2014/03/universite_yolsuzluk.jpg” width=”615″ height=”340″ />

 

Yurtdışında eğitim ve yaşam konusunda bilgi veren Mezun.com, 9 Nisan’da ‘Amerika’da Okumanın Ekonomik Yolu konulu bir webinar düzenleyecek.

Öğrencilerin internet üzerinden online olarak katılabileceği bu seminerde Amerika’da ekonomik okuma imkanı sağlayan 2+2 programları, vizeler ve 2+2 için verilen burslar anlatılarak canlı olarak sorular cevaplanacak. Webinar’a ABD İstanbul Başkonsolosluğu Göçmen Olmayan Vize Bölümü, Fulbright Eğitim Komisyonu ve CGACC (Center for Global Advancement of Community Colleges) yetkilileri de katılacak.

“2+2 konsepti”; 2 yıllık üniversitelerde eğitimini tamamladıktan sonra, lisans diploması elde etmek için 4 yıllık bir üniversiteye geçme anlamına geliyor. Üstelik 2 yıllık üniversitelere kabul olunduğunda size transfer yapacağınız üniversitenin de kabul mektubu veriliyor. Türkiye’de çok fazla bilinmeyen bu üniversiteler, öğrencilerinin öğrenimlerine odaklanarak düşük okul harcı ile üniversite diplomasının ilk 2 yıllık eğitimini veriyor. Öğrenciler 4 yıllık bir üniversiteye gitmek yerine, ilk önce 2 yıllık üniversitede okumayı tercih ederek okul harçlarında 15.000 – 37.000 dolar arası tasarruf elde edebiliyor. (4 yıllık üniversitelerin yıllık ücreti 30.000-40.000 dolarken, 2 yıllık üniversitelerin yıllık ücreti 5.000-9.000 dolar) Ardından lisans derecesi için 2.000’den fazla üniversite veya yüksekokula transfer olabiliyorlar. ABD’de lisans öğrencilerinin yaklaşık %50’si yüksek eğitimlerine 2 yıllık üniversitede başlıyorlar.

Amerika’da uygun fiyata üniversite okumak isteyenler için bulunmaz bir fırsat niteliği taşıyan bu seminere katılım ise ücretsiz olacak.  Webinar’a www.mezun.com/webinar adresinden ücretsiz kayıt yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir