Almanca Öğrenmeniz İçin Faydalı 5 Youtube Kanalı 

Hallo Wie geht es Ihnen?

Günümüzde maalesef ki sadece İngilizce bilmek geçmişteki önemini kaybetmiştir. Bu noktada eğer bir yabancı dil öğrenmeyi düşünenler veya öğrenmeye çabalayanlar varsa ilk seçenek genellikle Almanca’dır. Bunun dışında ülkemizdeki liselerde ikinci yabancı dil olarak tercih edilmesi de bir diğer etkendir. Almanca’nın bu kadar popüler olmasının nedeni Alman kültürünü öğrenmek dışında iyi bir kariyer sahibi olabilmek içindir. Almanya ile geçmişten günümüze iyi ilişkilerin ve Almanya’nın birçok şirkete ev sahipliği yapmasının etkisini de görmezden gelemeyiz. Genellikle gramatik cinsiyet, fiil çekimi gibi konular yüzünden çekimser yaklaşılmaktadır. Bu çekimser yaklaşımın bir nedeni de kaba bir dil olarak düşünülmesidir. Ama aslında gerçekten öğrenmeyi düşünen ve çabalayanlar için korkulandan daha kolay hatta öğrenmesi çok kolay bir dildir.

İşte Almanca öğrenmenize ve Almanca bilginizi geliştirmenize yardımcı olabilecek 5 Youtube kanalını sizin için derledik!

anja

Learn German

Almanca öğretmeni Eva ile Almanca bilginizi ve kelime haznenizi geliştirebilir aynı zamanda Alman kültürü hakkında pek çok bilgi edinebilirsiniz. Bu Youtube kanalı sayesinde A1 seviyesinden B2 seviyesine kadar Almanca öğrenebilirsiniz. Videolar ortalama 10 dakika sürdüğü için sıkılmadan Almanca eğitiminize devam edebilirsiniz.

Learn German with Anja

Almanca öğrenmeyi düşündüyseniz eğer mutlaka bu Youtube kanalıyla karşılaşmışsınızdır. Anja’nın sohbet havasında anlattığı dersler sayesinde hem dil bilgisi konusunda kendinizi geliştirebilir hem de günlük hayatta kullanılan ifadeleri öğrenebilirsiniz. Dersleri anlatımı İngilizce olmasına rağmen Türkçe alt yazılı olarak da seyredebilirsiniz.

Learn German with Jenny 

Almanca öğrenirken dil bilgisi ve kelime bilgisini geliştirmenize yardımcı olmasının yanı sıra telaffuzunuzun da gelişmesine büyük katkı sağlayacak bir Youtube kanalıdır. Bu kanalı izlerken zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmayacaksınız. Ders anlatımında açıklamalar İngilizce yapılmaktadır. Almanca anlatılan kısımları alt yazılı bir şekilde görme imkanına sahipsiniz.

24h Deutsch

Almanca öğretmenimiz İda ile Almanca telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Ayrıca Almanca dil bilgisi ve kelimeler dışında Almanya’da yaşama dair ipuçları da sizi bekliyor olacak. Eğer birazcık Almanca bilginiz varsa yani A1 seviyesinde olduğunuzu düşünüyorsanız A2 ve B1 seviyelerindeki konuları öğrenmek için bu kanalı kullanabilirsiniz. Bu kanal Goethe Enstitüsü tarafından desteklenmektedir.

Learn German with GermanPod101.com 

Bir dili öğrenirken dil bilgisi ve kelime dışında o ülkenin kültürünü ve yaşam tarzını da öğrenmek gerekir. Bu kanalda aynı zamanda tatil günleri, Almanya’da eğitim ve öğrencilerin yaşamı gibi birçok konu hakkında da içerik bulabilirsiniz. Ayrıca 24 saat canlı yayın ders anlatımına ulaşabilirsiniz. Bu kanalı takip etmeye başladıktan sonra Almanca bilginizdeki ilerlemenin farkına varmanız çok uzun sürmeyecek.

Bu youtube kanalları sayesinden sıkılmadan, kursa gitmenize gerek kalmadan istediğiniz yerden Almanca öğrenebilir veya Almanca bilginizi geliştirebilirsiniz. Dil öğrenmenin uzun ve sabır gerektiren bir süreç olduğunu unutmadan mücadele etmekten vazgeçmeyin! Viel Glück!

Özel İçerik: Büşra Yıldız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir