Airpreneurs Programı Başlıyor!

Havacılık ve uzay sektörünün lideri Boeing’in, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile birlikte geçen yıl başlattığı, üniversite öğrencilerine yeni fırsatlar sunan Airpreneurs Programı bu sene de son hızla devam ediyor. Üniversite öğrencilerini havacılık alanında yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla yola çıkılan “Airpreneurs Programı” 2 günlük girişimcilik eğitimlerinden ve jüri seanslarından oluşuyor. Ventures&Mentors League kurucusu ve ODTÜ öğretim görevlisi Ufuk Batum’un girişimcilik ve iş modeli geliştirme eğitimlerini alan öğrenciler program sonunda fikirlerini yarıştırıyor olacaklar. 6 şehirde 6 hackathon’un yapılacağı programda her şehirde seçilen birinci gruplar Mayıs ayında İstanbul’da 2 günlük hazırlık atölyelerinin ardından Büyük Final’de yarışıyor olacaklar.

27336226_2212162708801241_2557223637916796868_n (1)

Kimler Katılabilir?

Airpreneurs Programı’na katılacak olan gençlerin Türkiye’deki herhangi bir üniversitede okuyor olması gerekmektedir. Katılımcılar her bölümden ve her sınıftan olabilirler. Başvurular bireysel olarak alınacaktır. Gruplar eğitim günü eğitmenimiz Ufuk Batum tarafından oluşturulacaktır. Grup olarak katılmak isteyenlerin bireysel başvurup eğitim gibi gruplarını iletmeleri yeterlidir.

Airpreneurs Programı’na katılmak için herhangi bir girişimcilik deneyiminizin
olmasına gerek yoktur. Fikir ve iş modeli eğitim süresinde bulunacaktır. Fikir ile başvuru alınmıyor.

*Programın her iki gününe tam zamanlı katılım zorunludur.

IMG_6101

Seçim Süreci

Online olarak doldurulan başvuru formunda adayların kişisel bilgileri ve girişimcilik potansiyelleri puanlanmaktadır. Bu aşamada bireylerin kendilerini açıkça ifade etmeleri ve programa katılma isteklerini yansıtmaları gerekmektedir.

Airpreneurs

Program Takvimi

23-24 Şubat – İstanbul (İTÜ Arı Teknokent)

2-3 Mart – Gaziantep (Gaziantep Üniversitesi Target TTO)

23-24 Mart – Ankara (TTGV Kıvılcım Merkezi)

30-31 Mart – Trabzon

6-7 Nisan – Elazığ (Fırat Üniversitesi)

27-28 Nisan – Antalya

24-25-26 Mayıs – İstanbul (Sunum Eğitimi ve Final Jüri)

Başvuru Linki

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir